Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2022, 10:49

Franklin i Lamar powracają w aktualizacji do GTA Online; Red Dead Online nadal zaniedbywane

GTA Online otrzymało kolejną aktualizację, pozwalającą wcielić się we Franklina lub Lamara. Na drugim biegunie znajduje się Red Dead Online - gra nadal czeka na nową zawartość.

W SKRÓCIE:
  • GTA Online otrzymało nową aktualizację,
  • wprowadza ona do gry wariant trybu adwersarza z Franklinem i Lamarem w rolach głównych,
  • Red Dead Online nadal nie otrzymuje nowej zawartości.

Choć mogło to umknąć Waszej uwadze, GTA Online otrzymało wczoraj kolejną aktualizację. Rockstar Games zdecydowało się nie chwalić update’em w swoich mediach społecznościowych ani na stronie Newswire. Dziwi to tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, że wspomniana aktualizacja wprowadza do gry misję, w której pokierować możemy Franklinem oraz Lamarem. Zainteresowanie fanów byłoby zapewne olbrzymie.

Do GTA Online trafił nowy wariant trybu adwersarza o nazwie Double Down. Pozwala on wziąć udział w starciu, w którym po jednej stronie stają Franklin oraz Lamar, posiadający pokaźny arsenał broni palnej, a po drugiej ośmiu graczy uzbrojonych jedynie w obrzyny. Banda przeciwników dysponuje jednak nieskończoną liczbą żyć, a Franklin i Lamar zaledwie jednym. Celem graczy wcielających się w obu bohaterów jest przetrwanie ataku przez 5 minut.

Niestety tryb ten jest ponoć bardzo źle zbalansowany. Szeroki wachlarz dostępnego uzbrojenia nie wystarcza bowiem, by wyrównać szanse w starciu dwóch śmiertelników z grupą odradzających się gangsterów. Aktualnie większość rozgrywek w trybie Double Down kończy się więc porażką Franklina i Lamara.

Niestety gracze Red Dead Online nie mogą liczyć nawet na tego rodzaju niedopracowane nowości. Od ostatniej dużej aktualizacji gry, która wprowadziła nową zawartość, minęło już ponad pół roku. Nic nie zwiastuje, by sytuacja miała ulec poprawie. Rockstar zdaje się bowiem w całości skupiać na rozwoju GTA. Fanom Red Dead Online wystarczyć zaś muszą update’y, obracające się wokół zawartości, która występuje w grze od dawna. Możemy też pocieszać się, że wszelkie braki, opóźnienia i niedoróbki w rozwoju trybów online wspomnianych tytułów to być może następstwo zaawansowanych prac nad GTA 6.