Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2022, 14:28

autor: Adrian Werner

GTA 6 z premierą najpóźniej w 2024 roku według giełdy

Prognozy finansowe firmy Take-Two Interactive dały dobrą wskazówkę co do planowanej daty premiery Grand Theft Auto VI. Wynika z nich, że produkcja zadebiutuje najpóźniej na początku 2024 roku.

W SKRÓCIE:
  1. Take-Two przewiduje duże wzrosty przychodów do 31 marca 2024 roku,
  2. prognozowane wyniki są tak duże, że analitycy są przekonani, iż uwzględniają przewidywane przychody ze sprzedaży GTA 6,
  3. na podstawie tych informacji analitycy sugerują, że GTA 6 ukaże się między 1 kwietnia 2023 r. a 31 marca 2024 r.

Ostatnie lata wypełnione były plotkami o Grand Theft Auto 6. Ich źródłem byli głównie leakerzy i trudno ocenić ich wiarygodność, gdyż do tej pory gra nie została oficjalnie zapowiedziana. Nowe spekulacje są jednak inne, gdyż bazują na komunikatach giełdowych. Wynika z nich, że premiera GTA 6 nastąpi najpóźniej na początku 2024 roku.

Podstawą dla tych spekulacji są komentarze ludzi sprawujących stanowiska wykonawcze w firmie Take-Two Interactive. Omawiając niedawny zakup studia Zynga, przekonywali oni inwestorów, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu przychodów do końca roku rozliczeniowego 2024 wyniesie 14%.

Co to wszystko ma wspólnego z GTA 6? Analitycy podkreślają, że wydawcy niechętnie składają tak długoterminowe obietnice wzrostu, zwłaszcza osiągającego taki poziom. Robią to tylko wtedy, gdy są bardzo pewni swego. Doug Creutz z grupy Cowen obliczył, że osiągnięcie tego celu wymagałoby dodatkowych 9 mld dolarów przychodu z gier. W przypadku Take-Two niewiele jest produkcji, które mogłyby to zapewnić. Z tych, o których wiemy, praktycznie jedynym sensownym kandydatem jest właśnie Grand Theft Auto 6.

Nie byłby to pierwszy taki przypadek w historii tego wydawcy. Take-Two Interactive wcześniej wielokrotnie uwzględniało wzrosty wynikające z premier gier studia Rockstar Games w prognozach publikowanych, zanim te produkcje zostały zapowiedziane. Przykładowo w 2011 roku wydawca w ten właśnie sposób zasugerował premierę GTA 5 pod koniec 2012 lub na początku 2013 roku. Po pewnym czasie prognozy zostały obniżone, co odebrano jako zapowiedź opóźnienia premiery i dokładnie tak się stało.

Wszystko to sprawia, że według analityków premiera GTA 6 planowana jest na rok rozliczeniowy 2024, czyli okres od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024. Oczywiście należy pamiętać, że plany mogą ulec zmianie, np. z powodu opóźnień w produkcji, i wszystkie te analizy dotyczą jedynie obecnych prognoz Take-Two Interactive.

  1. Oficjalna strona studia Rockstar Games