Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2022, 09:39

Nowe informacje na temat GTA 6 i remaster GTA 4 w drodze (plotka)

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat GTA 6. Częściowo pokrywają się one z poprzednimi przeciekami wiarygodnych informatorów.

W SKRÓCIE:
 • W sieci pojawiły się nowe plotki na temat GTA 6.
 • Gra ma posiadać dwójkę głównych bohaterów, a jej akcja ma być osadzona w czasach współczesnych.
 • Informator twierdzi również, że w planach jest remaster GTA 4.

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat GTA 6. Ich autorem jest użytkownik Twittera o nicku Matheusvictorbr. W przeszłości odpowiadał on za publikację rzekomego pierwszego screena z nadchodzącej gry.

Tym razem wypowiedział się na temat bohaterów gry, miejsca akcji oraz fabuły produkcji. Część z dostarczonych przez niego informacji pokrywa się z wypowiedziami Toma Hendersona i Jasona Schreiera.

Dwójka bohaterów i wiele zagranicznych wizyt

Matheusvictorbr dostarczył nam wieści na temat głównego wątku w GTA 6. Według informacji udostępnionych przez niego na łamach serwisu Xfire, czeka na nas historia większa niż cokolwiek, czego do tej pory doświadczyliśmy w serii. Pod wieloma względami będzie jednak kontynuować trendy zapoczątkowane w „piątce

 1. GTA 6 ma posiadać dwójkę głównych bohaterów w postaci bliźniąt (siostry i brata), które rozdzieliły się po tragicznej śmierci rodziców z rąk kartelu narkotykowego.
 2. Historia w pełni rozwinie się wiele lat później (w latach 20. XXI wieku), gdy dojdzie do ich ponownego spotkania. Brat miał przez ten czas zostać agentem DOA (odpowiednik Drug Enforcement Agency w świecie GTA), zaś siostra zabójczynią w kartelu, który odpowiada za śmierć ich rodziców. Ma być to jej sposób, by dotrzeć do ludzi odpowiedzialnych za tragedię.
 3. Postacie mają spotkać się w momencie, gdy brat pracujący dla DOA weźmie na celownik kartel, którego członkinią jest jego siostra.
 4. GTA 6 ma być grą, która w niespotykanym wcześniej stopniu skupi się na tematyce karteli.
 5. Produkcja ma być pozbawiona sekwencji w latach 70., 80. bądź 90. Twórcy mają skupić się na współczesności, ponieważ pozwoli im to lepiej skomentować otaczającą nas rzeczywistość.
 6. Gra ma dobrze odwzorowywać współczesne czasy pod względem technologii. Tyczy się to także uzbrojenia, którym dysponować będą kartele oraz DOA.
 7. W grze odwiedzimy Carcer City (znane z serii Manhunt), Vice City, Kubę, Kolumbię oraz Brazylię (w prologu).
 8. GTA 6 ma posiadać system zniszczeń. Będziemy w stanie zburzyć budynki występujące w grze.
 9. Premiera gry ma odbyć się w 2024 roku.

Nietrudno zauważyć, że wiele z powyższych informacji mogło już obić się Wam o uszy. O tym, że gra osadzona będzie w czasach współczesnych pisał już Tom Henderson. Sugerował także, że w grze pokierujemy kilkoma postaciami.

Wielokrotnie mieliśmy okazję słyszeć także, że GTA 6 powróci do Vice City. 2024 rok jako data premiery produkcji również pojawiał się w wielu przeciekach, choć teraz możemy już stwierdzić, że jest to dość optymistyczny scenariusz.

Nigdy nie otrzymaliśmy zaś tak dokładnych informacji na temat fabuły gry. Wcześniej nie informowano także o systemie zniszczeń, który miałby występować w produkcji.

Czy powinniśmy wierzyć przeciekowi?

Wiarygodność użytkownika Matheusvictorbr to dyskusyjna kwestia. Informator ten od dłuższego czasu skupia się na przeciekach dotyczących gier Rockstara. Podejmuje jednak tematy, które bardzo trudno zweryfikować.

Publikowane przez niego wiadomości nie zostały nigdy ani potwierdzone, ani określone jako fałszywe. Często pokrywają się jednak z wypowiedziami innych wiarygodnych informatorów, takich jak Tom Henderson i Jason Schreier.

Nie tylko GTA 6

Matheusvictorbr podzielił się również informacjami na temat innych projektów Rockstar Games. Według niego firma ma pracować nad remasterem GTA 4. To nie pierwszy raz, gdy w sieci pojawiają się plotki na ten temat.

Co ciekawe, ma on zostać wydany w zestawie z dwoma innymi grami z serii. Informator nie zdradził, o jakie tytuły chodzi, lecz poprzednie przecieki sugerowały, że mowa o pakiecie dodatków Episodes from Liberty City.

Matheusvictorbr wypowiedział się także na temat dalszego rozwoju GTA Online. Według niego, Rockstar będzie rozbudowywać mapę w grze i z czasem doda do niej Liberty City.

Produkcja ma otrzymać także nowy tryb Cops 'n Crooks oraz nawet 20 nowych stacji radiowych. Wśród nich ma zaś pojawić się Carcer Soul FM, co może być nawiązaniem do obecność Carcer City w GTA 6.

Na koniec musicie zaś pamiętać, że wszystkie przytoczone tu informacje to jedynie plotki. Należy więc podchodzić do nich z odpowiednim dystansem.

 1. Rockstar Games – oficjalna strona
E3 2021