Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 10:29

autor: Aquma

GTA 5 Online - gracz wygrał samochód w kasynie, po czym utracił przez błąd

Pewien gracz GTA Online wygrał samochód w kasynie, ale stracił nagrodę po tym, jak gra wyrzuciła go z serwera. Firma Rockstar Games odmówiła przyznania pojazdu, pomimo przedstawienia dowodu w postaci filmu.

GTA 5 Online - gracz wygrał samochód w kasynie, po czym utracił przez błąd - ilustracja #1
Problemy gracza w GTA Online.

W SKRÓCIE:

  1. gracz GTA Online wygrał samochód w kasynie, ale został rozłączony z serwerem nim otrzymał nagrodę;
  2. użytkownik zwrócił się do Rockstar Games z prośbą o rozwiązanie sytuacji, ale deweloperzy odmówili – mimo że wysłał im film prezentujący kluczową scenę;
  3. „materiał dowodowy” nie zawierał wielu ważnych informacji;
  4. sytuacje tego typu zdarzają się w GTA Online dość często.

Pewien gracz GTA Online wygrał samochód w kasynie (warto odnotować, że w Polsce ta atrakcja jest niedostępna w związku z zapisami prawa mającego zapobiegać hazardowi) tylko po to, by następnie… stracić go w wyniku błędu (utracił połączenie z serwerem). Użytkownik zwrócił się do Rockstar Games z prośbą o przyznanie zdobytej nagrody, ale spotkał się z odmową – nawet po tym, jak przesłał deweloperom film pokazujący kluczowy moment.

Wygrana… ale czy na pewno?

Oczywiście sytuacja nie jest tak prosta i jednoznaczna, jak się początkowo wydaje – jak wskazuje wielu użytkowników, na zaprezentowanym filmie nie ma szeregu kluczowych informacji, takich jak ksywa czy data wydarzenia. Powoduje to, że trudno uznać ten materiał za dowód czegokolwiek. Przyznał to zresztą nawet sam poszkodowany.

Twoje problemy z połączeniem pojawiły się w tym samym momencie, w którym wiele osób zamyka aplikację, aby zapobiec zarejestrowaniu wygranej, ponieważ nie dostały takiego samochodu, jaki chciały. Skoro w filmie nie ma dowodu na to, który pojazd to był i kim jesteś, nie zapłacą.

I tak, konieczne jest, by mogli zobaczyć zarówno pojazd, jak i dowód na to, kim jesteś, abyś miał jakąkolwiek szansę na to, że ci go dadzą. Nawet jeśli to był jedyny pojazd, kilka osób mogłoby przesłać ten sam film i otrzymać nagrody. Więc w chwilach, w których kod gry nie daje odpowiedzi, wideo musi zawierać wszystkie dowody, aby mogli ci pomóc - przekonuje traleehut.

Pechowy zwycięzca zauważa w jednym z postów, że chciałby jedynie, by Rockstar udzielił mu konkretniejszej, bardziej wyczerpującej odpowiedzi.

Staram się nie robić sobie zbyt dużych nadziei, ale jeśli mam go nie otrzymać, to byłbym wdzięczny za lepszą odpowiedź w kwestii tego, dlaczego nie – podkreśla.

To nie jedyny taki przypadek

GTA 5 Online - gracz wygrał samochód w kasynie, po czym utracił przez błąd - ilustracja #2
Kasyno daje szansę na zdobycie licznych nagród.

Warto odnotować, że nie jest to jedyny tego typu przypadek – w wątku na forum Reddit pojawiły się liczne historie innych graczy, choć nie zawsze mają taki sam przebieg.

Straciłem mojego Pegassi Reapera po zamianie na inny samochód w moim garażu w klubie nocnym. Był w pełni zmodernizowany po tym, jak go wygrałem. I po prostu zniknął. Powiedziałem R* i następnego dnia dali mi 1,5 miliona dolarów rekompensaty, co było więcej niż uczciwe, ponieważ był to darmowy samochód i prawdopodobnie wydałem tylko około 200 tys. na ulepszenia. Podchodzą całkiem na luzie do reklamacji - czytamy.

Zajęło mi to gdzieś z tydzień i prawie się z kimś pokłóciłem, aby uzyskać zwrot pieniędzy za mojego Kriegera, który zniknął z mojej kolekcji z powodu glitcha. Ich personel jest dziwny – narzeka jeden z użytkowników.

Wygląda na to, że deweloperzy z Rockstar Games powinni popracować nieco nad komunikacją z graczami w podobnych sytuacjach. Jeśli stracicie coś w grze, nie poddawajcie się.

  1. GTA Online – strona oficjalna
  2. GTA Online – poradnik
  3. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Grand Theft Auto Online

Grand Theft Auto Online