Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 19:47

autor: "Vergil"

GTA 5 i RDR2 biją rekordy, a Rockstar się nimi chwali

Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2 biją rekordy sprzedaży i popularności. Z tej okazji deweloperzy ze studia Rockstar Games przygotowali dla graczy rozmaite bonusy, które czekają na odbiór w trybach multiplayer obu wymienionych produkcji.

Firma Rockstar Games pochwaliła się dzisiaj kilkoma rekordami pobitymi przez gry Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2. Świętując sukces swoich dzieł deweloperzy nie zapominają o tym, komu go zawdzięczają, toteż na graczy bawiących się w trybach multiplayer wymienionych pozycji czekają rozmaite bonusy. Bez zbędnego przedłużania – sprawdźmy, jakie osiągnięcia „odblokowały” ostatnio powyższe tytuły, a także jakie atrakcje przygotowali dla fanów autorzy.

Nie ulega wątpliwości, że to rozbudowany tryb multiplayer pozwolił GTA V na bicie rekordów popularności. - GTA 5 i RDR 2 biją rekordy, a Rockstar się nimi chwali - wiadomość - 2020-01-28
Nie ulega wątpliwości, że to rozbudowany tryb multiplayer pozwolił GTA V na bicie rekordów popularności.

Najlepiej sprzedające się gry ostatnich lat

Zacznijmy od tego, że zgodnie z danymi udostępnionymi przez NPD Group, Grand Theft Auto V dzierży miano najlepiej sprzedającej się na amerykańskim rynku gry ostatniej dekady. Red Dead Redempton 2 może natomiast pochwalić się tytułem najlepiej sprzedającej się tam produkcji ostatnich czterech lat. Łączna sprzedaż tych gier na całym świecie przekroczyła z kolei 150 milionów egzemplarzy. Mając na uwadze fakt, że w listopadzie firma Take-Two Interactive informowała o 115 milionach sprzedanych kopii GTA V, można dojść do wniosku, że ponad 2/3 owego wyniku należą właśnie do tej pozycji.

Bez wątpienia wpływ na ów sukces miały przemyślane kampanie promocyjne, a także długofalowy rozwój obu tytułów. Produkcje regularnie otrzymują bowiem nową zawartość, co pozwala nie tylko utrzymać pokaźne grono zagorzałych fanów, lecz również nieustannie przyciągać nowych graczy. Dość powiedzieć, że za sprawą grudniowej aktualizacji Diamond Casino Heist, grudzień 2019 roku był dla GTA V najlepszym miesiącem od dwóch lat. Choć Red Dead Redemption 2 nie może pochwalić się aż tak imponującymi wynikami sprzedaży, gra „również odnotowuje silny wzrost”; dzięki update’owi Bimbrownicy w grudniu cieszyła się szczytową popularnością, natomiast w styczniu ów wynik został jeszcze poprawiony.

Wszystko to sprawia, że obecnie tryby multiplayer gier sygnowanych logo Rockstar Games cieszą się największą popularnością w historii.

Red Dead Online również trzyma się naprawdę nieźle. - GTA 5 i RDR 2 biją rekordy, a Rockstar się nimi chwali - wiadomość - 2020-01-28
Red Dead Online również trzyma się naprawdę nieźle.

Bonusy dla graczy

Twórcy przygotowali prezenty dla graczy, które czekają na odbiór zarówno w Grand Theft Auto Online, jak i w Red Dead Online. W tym pierwszym można zdobyć 2 miliony GTA$; by tego dokonać, należy zagrać w tę produkcję w dniach od 30 stycznia do 5 lutego, a także od 6 do 12 lutego. Na graczy bawiących się w Red Dead Online czekają natomiast podarunki w postaci dodatkowego uzbrojenia (The Gunslinger’s Cache; do odbioru od 28 stycznia do 3 lutego), a także licencji Łowcy Nagród i bonusowej amunicji (The Bounty Hunter’s Kit; na odbiór będziemy mieć czas od 4 do 10 lutego). Te ostatnie odblokujemy w analogiczny sposób do bonusów czekających w GTA Online.

  1. Red Dead Redemption 2 – oficjalna strona internetowa
  2. Grand Theft Auto V – oficjalna strona internetowa
  3. Czy w otwartym świecie da się opowiedzieć dobrą historię?