Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2019, 13:41

autor: Grzechu

Gry z poprzedniej generacji będą działać szybciej na PS5

Sony podzieliło się dodatkowymi szczegółami na temat wstecznej kompatybilności gier, którą ma zaoferować PS5. Przygotowane przez inżynierów Sony oprogramowanie pozwoli zagrać w starsze produkcje z większą liczbą klatek na sekundę.

Gry z poprzedniej generacji będą działać szybciej na PS5 - ilustracja #1

Opracowywany przez Sony patent na wsteczną kompatybilność gier został zaktualizowany o nowe informacje. O szczegółach technicznych możemy przeczytać w udostępnionym dokumencie (dzięki, VG247) . Wynika z nich, że producent nie tylko umożliwi uruchomienie starszych gier na PS5, ale również poprawi ich płynność działania.

Regulacja parametrów operacyjnych specyficznych dla aplikacji w czasie rzeczywistym w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej zakłada, że deweloperzy nie będą musieli poprawiać kodu gry z PS4, aby można było w nią bezproblemowo zagrać na PlayStation 5. Proces optymalizacji ma być po części zautomatyzowany. Konsola sama wybierze odpowiednie parametry dla wymagań gry, a w tym taktowanie CPU i GPU.

Aby znaleźć najlepsze ustawienia dla konkretnych tytułów, Sony dokona pomiaru danych z benchmarków uruchamianych na PS4 i PS5. Porówna zebrane informacje, a następnie będzie „podkręcać” właściwości gry niczym profesjonalny overclocker sprzętu, aż znajdzie najbardziej zbliżone parametry względem natywnych ustawień.

Gry z poprzedniej generacji będą działać szybciej na PS5 - ilustracja #2
Szybsze wczytywanie gier na PS5 gwarantowane.

Oprócz tego twórcy otrzymają wsparcie dla zwiększania wydajności ich gier na nowej konsoli. Będą mogli wykorzystać moc PS5 w celu poprawy stabilności działania oraz podniesienia liczby klatek na sekundę wyświetlanych w grach. Nawet jeśli deweloperzy nie zdecydują się na jakiekolwiek zmiany w kodzie źródłowym, to Sony zadba o szybsze wczytywanie gier dzięki dyskom SSD.

Gry z poprzedniej generacji będą działać szybciej na PS5 - ilustracja #3
Wsteczna kompatybilność wyjaśniona na przykładzie rdzenia procesora.