Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2014, 09:10

autor: luckie

Grounded: Making of The Last of Us – 1,5-godzinny film o powstawaniu gry na YouTube

Na YouTube można za darmo obejrzeć Grounded: Making of The Last of Us – 1,5-godzinny dokument o powstawaniu gry The Last of Us. Twórcy ze studia Naughty Dog opowiadają w nim ze szczegółami o koncepcji świata produkcji, rozmawiają z aktorami, zabierają nas na sesje motion capture i nie tylko.

Film Grounded był wcześniej dostępny m.in. dla nabywców Season Pass - Grounded: Making of The Last of Us – 1,5-godzinny film o powstawaniu gry za darmo na YouTube - wiadomość - 2014-02-25
Film Grounded był wcześniej dostępny m.in. dla nabywców Season Pass

Firma Sony zdecydowała się udostępnić bezpłatnie ciekawy film, zabierający nas w podróż przez proces powstawania obsypanej nagrodami gry The Last of Us od studia Naughty Dog. Fani tytułu, którzy ze względu na ograniczoną dostępność (film był płatny) do tej pory nie mieli okazji obejrzeć Grounded: Making of The Last of Us, teraz mają świetną okazję, by nadrobić zaległości. Jeśli interesujecie się branżą gier wideo również od strony technicznej, warto zarezerwować czas, by poznać kulisy produkcji The Last of Us oraz dowiedzieć się np., z jakimi problemami borykają się deweloperzy zabierający się za nową markę.

Grounded to coś więcej niż kolejny dziennik dewelopera. Materiał trwa niemal 90 minut i pozwala wejrzeć we wszystkie najważniejsze aspekty produkcji – od koncepcji, przez sesje motion capture z aktorami (Ashley Johnson i Troyem Bakerem), aż po rozmowę z twórcą niezwykle klimatycznej ścieżki dźwiękowej, Gustavo Santaolalla, i nie tylko. Dokument można obejrzeć w całości na YouTube:

Grounded: Making of The Last of Us – 1,5-godzinny film o powstawaniu gry za darmo na YouTube - ilustracja #2The Last of Us to gra akcji studia Naughty Dog (m.in. seria Uncharted), wydana w ubiegłym roku wyłącznie na konsoli PlayStation 3. Autorzy przedstawili w niej niewesołą wizję świata, opanowanego przez zabójczego grzyba, zmieniającego zainfekowanych nim ludzi w bezmyślne bestie, a zdrowe jednostki w bezlitosnych szabrowników. Głównymi bohaterami jest przemytnik Joel i znajdująca się pod jego opieką nastoletnia Ellie, którzy za wszelką cenę usiłują przetrwać w tym niegościnnym świecie.

Gra The Last of Us zdobyła ogromne uznanie na całym świecie, otrzymując masę pochlebnych recenzji, a także zdobywając nagrody w przeróżnych plebiscytach – m.in. przyznano jej tytuł gry roku na D.I.C.E. Awards 2014. Produkcja jest również nominowana w 10 z 17 kategorii w tegorocznej gali BAFTA, która odbędzie się 12 marca.