Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2014, 08:58

autor: Góral

Castlevania: Lords of Shadow 2 - slasher studia MercurySteam debiutuje na światowych rynkach

Fani slasherów obchodzą dziś małe święto, gdyż na światowych rynkach debiutuje Castlevania: Lords of Shadow 2 autorstwa studia MercurySteam. Kontynuacja produkcji z 2010 roku trafiła na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputery PC, a jej polska premiera odbędzie się pod koniec tygodnia.

Dziś ma miejsce światowa premiera gry Castlevania: Lords of Shadow 2 – kontynuacji popularnego slashera z 2010 roku. Tytuł hiszpańskiego studia MercurySteam zadebiutuje w Polsce w najbliższy piątek na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC w oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Niecierpliwe osoby mogą jednak nabyć tytuł już dziś, m.in. w sklepie Steam. Produkcja zostanie tam udostępniona o godzinie 19:00, a jej cenę ustalono na 39,99 euro (około 166 zł), przy czym do momentu premiery obowiązuje 10% zniżka. Mimo wszystko lepiej poczekać kilka dni i kupić Lords of Shadow 2 u rodzimych sprzedawców, których oferty, w wersji na komputery osobiste, zaczynają się już od 109,90 zł.

Castlevania: Lords of Shadow 2 w skrócie:
  • Kontynuacja slashera z 2010 roku
  • Za produkcję odpowiada studio MercurySteam – twórcy „jedynki”
  • Tytuł debiutuje dziś na światowych rynkach, na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC

W Castlevania: Lords of Shadow 2 poznajemy dalsze losy Gabriela Belmonta – bohatera „jedynki”. Akcja produkcji rozgrywa się jednak kilka stuleci później dwóch miejscach: futurystycznej metropolii oraz w gotyckim zamczysku, znajdującym się w równoległej rzeczywistości. Rozgrywka opiera się na znanych schematach. Główny bohater wyprowadza więc ataki podstawową bronią oraz korzysta z dwóch dodatkowych mocy, zaklętych w mieczu regenerującym zdrowie i zamrażającym przeciwników oraz w rękawicach, zapewniających większą siłę, umożliwiającą przebijanie się przez tarcze przeciwników.

Oprócz walki, w produkcji należy także rozwiązywać nieskomplikowane łamigłówki i eksplorować udostępniony świat w poszukiwaniu ukrytych bonusów. Twórcy zrezygnowali z klasycznego podziału na poszczególne poziomy, lecz oddali do dyspozycji graczy jeden, duży świat oraz możliwość dowolnego sterowania kamerą.

Czy studio Mercury Steam Entertainment poradziło sobie tak dobrze jak w przypadku części poprzedniej? Według naszego recenzenta, niestety nie. Zmiany jakie twórcy dokonali w drugiej odsłonie cyklu, czyli wprowadzenie częściowo otwartego świata, elementów eksploracyjnych czy składankowych, zaburzyły całą koncepcję gry i w rezultacie straciła ona na spójności i płynności. Stad też ocena 7/10, o 1,5 punktu niższa niż w przypadku Castlevania: Lords of Shadow.

Castlevania: Lords of Shadow 2 - slasher studia MercurySteam debiutuje na światowych rynkach - ilustracja #1Castlevania: Lords of Shadow ukazało się w październiku 2010 roku na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. Tytuł w 2013 roku doczekał się wersji na komputery PC. Produkcja okazała się jednym z lepszych slasherów ostatnich lat, otrzymując w mediach wysokie oceny, w tym także i u nas. Dziś mija embargo na recenzje „dwójki” więc wkrótce przekonamy się, czy sprostała ona oczekiwaniom.

  1. Recenzja gry Castlevania: Lords of Shadow 2 na gry-online.pl (7/10)
  2. Oficjalna strona gry Castlevania: Lords of Shadow 2