Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2013, 14:58

autor: Hed

Gracze StarCraft II mogą zmienić nazwę postaci za darmo

Blizzard udostępnił graczom kolejną możliwość zmiany nazwy postaci z gry StarCraft II. Firma wyjaśniła też, że brak odpłatnej wersji takiej opcji wynika z chęci skoncentrowania się na dodatku Heart of the Swarm.

Można zmienić za darmo nazwę postaci z gry StarCraft II. - Gracze StarCraft II mogą zmienić nazwę postaci za darmo - wiadomość - 2013-01-13
Można zmienić za darmo nazwę postaci z gry StarCraft II.

Blizzard umożliwił graczom StarCraft II dodatkową zmianę nazwy postaci za darmo. W wiadomości opublikowanej na łamach serwisu Battle.net, firma przeprosiła za brak wieści na temat płatnej wersji tej opcji, która ostatecznie powinna pojawić się po premierze Heart of the Swarm. Producent przyznał, że opóźnienie w przygotowaniu funkcji wiąże się z wewnętrzną zmianą priorytetów, która nie została zakomunikowana społeczności.

Żeby wykorzystać dodatkową możliwość zmiany nazwy postaci wystarczy zalogować się na swoim koncie i przejść do jego ustawień. W zakładce z licencją StarCraft II znajduje się opcja „zmień nazwę postaci”. Po zgłoszeniu chęci dokonania zmiany, wystarczy zalogować się do gry i wybrać nowe imię. W nadchodzących miesiącach Blizzard planuje kolejną okazję do bezpłatnego zmodyfikowania nazwy – szczegóły poznamy w odpowiednim czasie.

Producent StarCrafta tłumaczy, że zepchnął prace nad funkcją odpłatnej zmiany nazwy postaci na dalszy plan w wyniku kilku czynników. Przyczyniło się do tego małe zainteresowanie graczy tematem oraz chęć skupienia się na innych projektach (np. Heart of the Swarm). Blizzard zapewnia jednak, że zdaje sobie sprawę z tego jak wiele osób oczekuje takiej opcji. Więcej informacji na jej temat otrzymamy po premierze wspomnianego dodatku.

  1. Wpis o zmianie nazwy konta na Battle.net