Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2004, 15:43

autor: Klecha

Gra The SpongeBob SquarePants Movie trafi także do Europy

Firma THQ poinformowała dziś o przybliżonej dacie premiery swojej nowej ze SpongeBobem Kanciastoportym w roli głównej. Przygodowa gra akcji z elementami platformówki oparta na kinowym przeboju trafi na półki sklepowe już w lutym.

Firma THQ poinformowała dziś o przybliżonej dacie premiery swojej nowej ze SpongeBobem Kanciastoportym w roli głównej. Przygodowa gra akcji z elementami platformówki oparta na kinowym przeboju trafi na półki sklepowe już w lutym.

The SpongeBob SquarePants Movie to pełnometrażowy film opartym na popularnym serialu animowanym, którego premiera nastąpiła w Stanach Zjednoczonych w 1999 roku za pośrednictwem kanału Nickelodeon. Serial był emitowany już w 136 krajach. Specyficzny bohater, jego zakręcone przygody i niekonwencjonalne poczucie humoru przyciągnęły przed telewizory miliony widzów. W Polsce serial jest emitowany już od 1 października bieżącego roku przez stację MTV Polska.

Gra The SpongeBob SquarePants Movie trafi także do Europy - ilustracja #1

Głównym bohaterem jest tutaj SpongeBob Kanciastoporty - optymistycznie nastawiony do życia przedstawiciel gatunku gąbek morskich, które od urodzenia mają prostokątny kształt. Co za tym idzie swoim wyglądem bardzo przypomina zwykłą kuchenną gąbkę. SpongeBob żyje sobie spokojnie na dnie morza w małym, dwupokojowym, a mimo to przytulnie umeblowanym... ananasie umiejscowionym w miasteczku Bikini Dolne. Gąbek ten pała się pracą kucharza w lokalu Krusty Krab. Jest wolnym duchem, umie się cieszyć z drobnych przyjemności, wszędzie dostrzega nowe możliwości, jakie stawia przed nim świat. Uwielbia karate, cebulowe lody i swoich sąsiadów, których doprowadza do szału zwariowanymi pomysłami i stanowczo zbyt optymistycznym nastawieniem do życia.

Gra The SpongeBob SquarePants Movie trafi także do Europy - ilustracja #2

W grze The SpongeBob SquarePants Movie będziemy mieli okazję wziąć bezpośredni udział w wydarzeniach przedstawionych w kinowej produkcji. Jego scenariusz rozpoczyna się w momencie, gdy w mieście zostaje otwarty lokal zwany Krusty Krab 2. Z czasem wszyscy zamieszkujący Bikini Dolne stają się świadkami kolejnych dziwnych zdarzeń. Ktoś ukradł koronę króla Neptuna. Władze wszczynają śledztwo. Szybko okazuje się, że wszystkie dowody wskazują na to, że Pani Krab sprzedała insygnia władzy dla Miasta Muszli. W momencie gry król Neptun wydaje ostateczny wyrok SpongeBob Kanciastoporty staje w jej obronie. W heroicznym geście nasz bohater podejmuje wyzwanie odzyskania korony. Neptun daje mu sześć dni na wyruszenie do Miasta Muszli - miejsca, z którego jeszcze nikt nie powrócił żywy. Rzecz jasna podczas wyprawy nieodzowna okaże się pomoc z naszej strony.

Gra The SpongeBob SquarePants Movie trafi także do Europy - ilustracja #3

Grę The SpongeBob SquarePants Movie będziemy mogli znaleźć na półkach sklepowych już w lutym 2005 roku. Produkcja zostanie wydana w dwóch wersjach. W trójwymiarowej oprawie graficznej dla komputerów PC, Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox, GameCube Nintendo oraz jako platformówka 2D dla kieszonsolki Game Boy Advance. Więcej informacji o grze znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.