Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2010, 18:00

autor: Olek

Gra Fallout: New Vegas zarobiła już 300 mln dolarów

Koncern ZeniMax, do którego należy firma Bethesda Softworks, pochwalił się kilkoma informacjami na temat rynkowego sukcesu najnowszej odsłony serii Fallout. Rozesłany do sklepów nakład gry Fallout: New Vegas sięgnął już 5 mln egzemplarzy. Dokładne dane o wielkości sprzedaży nie zostały ujawnione, ale według ustaleń serwisu MCV, dzieło studia Obsidian Entertainment zarobiło ponad 300 mln dolarów.

Koncern ZeniMax, do którego należy firma Bethesda Softworks, pochwalił się kilkoma informacjami na temat rynkowego sukcesu najnowszej odsłony serii Fallout. Rozesłany do sklepów nakład gry Fallout: New Vegas sięgnął już 5 mln egzemplarzy. Dokładne dane o wielkości sprzedaży nie zostały ujawnione, ale według ustaleń serwisu MCV, dzieło studia Obsidian Entertainment zarobiło dotąd ponad 300 milionów dolarów.

Duże zainteresowanie grą Fallout: New Vegas to akurat żadna niespodzianka. Na podstawie liczby zamówień złożonych przed premierą można się było spodziewać komercyjnego hitu. Z tego też powodu wydawca zadbał o odpowiednio duże zapasy magazynowe u dystrybutorów, jednak i one okazały się niewystarczające.

- Otrzymaliśmy już znaczną ilość powtórnych zamówień od naszych partnerów handlowych, co dowodzi ogromnej popularności tej wciągającej gry – podkreśla Vlatko Andonov, prezes Bethesda Softworks.

Gra Fallout: New Vegas zarobiła już 300 mln dolarów - ilustracja #1

5 milionów kopii Fallout: New Vegas na sklepowych półkach to rzecz jasna tylko część sukcesu tej postapokaliptycznej produkcji. Pokaźne zyski generuje także sprzedaż gry poprzez platformy dystrybucji cyfrowej.

W tej chwili trudno nawet oszacować ilu nabywców znalazła kontynuacja kultowej serii RPG. Dane serwisu vgchartz.com wskazują, że na wszystkich trzech platformach – PC, Xbox 360 i PlayStation 3 dzieło studia Obsidian Entertainment sprzedało się w nakładzie 1,65 mln egzemplarzy. W świetle informacji o 5 mln kopii rozesłanych do sklepów wydaje się jednak, że statystyki te wymagają rewizji. Pewne jest natomiast, że poradnik do gry był jednym z październikowych bestselerów sklepu Amazon.com.

Zachęcamy do lektury recenzji nowego Fallouta, któremu nasz recenzent przyznał notę 8.0. Natomiast w dziale Download znajdziecie funkcjonalny edytor do gry.

  1. Recenzja
  2. edytor (Garden of Eden Creation Kit)