Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2019, 10:55

autor: Lazlo

Gra Cube World zadebiutuje na przełomie września i października

Twórca tytułu wyjawił na Twitterze, że gra zadebiutuje na platformie Steam już wkrótce. Informacja ta z pewnością ucieszy wiele osób czekających na tego nietuzinkowego RPG-a, jednak może również zastanawiać, skąd nagłe przyspieszenie prac.

No cześć. - Gra Cube World zadebiutuje na przełomie września i października - wiadomość - 2019-09-08
No cześć.

Kilka dni temu pojawił się nowy filmik prezentujący grę Cube World. Tymczasem wczoraj na Twitterze opublikowany został wpis, z którego możemy się dowiedzieć, że tytuł powinien doczekać się premiery na platformie Steam już na przełomie września i października.

Bloczki, inaczej…

Cube World na pierwszy rzut oka stylem przypomina Minecrafta. Jest to jednak gra RPG skupiająca się na wykonywaniu questów oraz eksploracji proceduralnie generowanego świata. Co ciekawe, strona produkcji na Steamie nie wspomina w żaden sposób o fazie Early Access, zatem możemy spodziewać się, że od razu zadebiutuje jej finalna wersja. Pozostaje jednak jedno pytanie - czy tytuł, który od pewnego czasu pozostawał w fazie alfa, został faktycznie ukończony przez twórcę, czy też pewne aspekty zostały wycięte, by umożliwić wydanie gry i dalszy jej rozwój.

Wollay zaznacza, że wszyscy, którzy zakupili wersję alfa Cube World, otrzymają klucze pozwalające na aktywację tytułu na Steamie. Wśród najważniejszych aspektów gry wymienianych jest wiele znanych mechanik RPG-owych - przyjdzie nam walczyć, tworzyć przedmioty, eksplorować nieskończony świat, oswajać zwierzęta, rozwiązywać zagadki, podejmować wyzwania oraz będziemy mogli zagrać wspólnie ze znajomymi w kooperacyjnym trybie wieloosobowym.