Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2005, 10:31

autor: Krooliq

Gra And Then There Were None zadebiutowała w amerykańskich sklepach

Firma The Adventure Company poinformowała, że pierwsza gra z nowego cyklu „przygodówek”, którą oparto o twórczość Agathy Christie - And Then There Were None trafiła już (o prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano) na amerykańskie półki sklepowe.

Firma The Adventure Company poinformowała, że pierwsza gra z nowego cyklu „przygodówek”, którą oparto o twórczość Agathy Christie - And Then There Were None trafiła już (o prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano) na amerykańskie półki sklepowe. Na razie nie wiemy, czy i ewentualnie kiedy produkt pojawi się w Polsce.

And Then There Were None to przygodówka, utrzymana w konwencji kryminału i będąca pierwszą odsłoną pięcioczęściowego cyklu gier na podstawie twórczości literackiej pamiętnej Agathy Christie – angielskiej autorki mnóstwa znakomitych powieści, żyjącej w latach 1890-1976. Niniejszy produkt elektroniczno-rozrywkowy powstał na kanwie książki, znanej w Polsce pod tytułem I nie było już nikogo lub Dziesięciu Murzynków.

Jednym z projektantów omawianej pozycji jest Lee Sheldon, który wcześniej przyłożył rękę m.in. do URU: Ages Beyond Myst i Ripley's Believe It or Not!: The Riddle of Master Lu. Warstwa fabularna przenosi nas na Wyspę Murzynków (zwaną tudzież Wyspą Żołnierzyków), gdzie zbiera się dziesięć osób na zaproszenie pewnego tajemniczego gospodarza. Całkowicie odizolowani od cywilizacji goście zmagają się z własną przeszłością i w niewyjaśnionych okolicznościach kolejno opuszczają świat żywych.

Więcej informacji na temat And Then There Were None znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.