Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2023, 18:25

Górnicza Dolina z LEGO czy pluszowy Śniący? Twórcy Gothic Remake zbierają pomysły na gadżety

Społeczność Gothica otrzymała możliwość wskazania, jakie przedmioty związane z marką powinny trafić do sprzedaży przy okazji premiery Gothic Remake. W nieco ponad trzy godziny pojawiło się kilkaset sugestii.

Źródło fot. THQ Nordic.
i

Tworzony przez studio Alkimia Interactive remake pierwszego Gothica jawi się – przynajmniej według słów kompozytora muzyki Kaia Rosenkranza – jako gra skrojona pod gusta fanów oryginału od Piranha Bytes. Jakby tego było mało, społeczność otrzymała możliwość wskazania, jakie fizyczne przedmioty związane z marką trafią do sprzedaży i/lub edycji kolekcjonerskiej Gothic Remake – zmierzającego na PC, PS5 i XSX/S.

Związane z tym zapytanie wystosował dziś na discordowym serwerze Gothic Community Zyddie – jeden z jego administratorów i menedżer ds. społeczności serii w jednej osobie.

W ten weekend – i tylko w ten weekend – pozwolono mi zbierać Wasze pomysły dotyczące tego, jakie gadżety z Gothica chcielibyście zobaczyć w sprzedaży. Nie ma 100-procentowej pewności, że sugestie zostaną zrealizowane, niemniej chcielibyśmy poznać Wasze preferencje w tej kwestii.

Swoje pomysły możecie publikować na serwerze Gothic Community na Discordzie – po uprzednim dołączeniu do niego – na kanale „merch-suggestions”. Co istotne, im więcej podobnych sugestii, tym większa szansa, że zostaną one zrealizowane. Nie wzbraniajcie się więc przed pisaniem o przedmiotach, o których wspomnieli inni – w tym przypadku ilość jest najważniejsza. Pamiętajcie również, że pomysły będą zbierane tylko do 15 stycznia (niedziela).

Zapytanie pojawiło się dziś dokładnie o godzinie 15:55. Przez nieco ponad trzy okrążenia zegara członkowie społeczności napisali kilkaset postów. Część ich pomysłów, które szczególnie przykuły moją uwagę, znajdziecie poniżej. Może Was zainspirują, kto wie.

Wybrane pomysły społeczności Gothica:

  • maskotki: Gorna, Śniącego, Xardasa, chrząszcza, ścierwojada etc.;
  • posążek Innosa;
  • medalion Śniącego;
  • topór Ulu-Mulu;
  • Uriziel (replika lub jako… otwieracz do butelek);
  • miniaturowy model Starego Obozu;
  • zestaw klocków LEGO, z którego można by zbudować Stary Obóz;
  • fizyczna mapa Górniczej Doliny;
  • bryłka magicznej rudy;
  • przeklęta drabina (w nawiązaniu do uciążliwych drabin z oryginału).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej