Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2024, 20:09

autor: Michał Harat

Gothic Remake ma już nawet grafikę okładkową, która „oddaje ducha pierwowzoru”, ale daty premiery i gameplayu nadal brak

Studio Alkima Interactive opublikowało dziś grafikę okładkową Gothic Remake, która wiernie odzwierciedla tę z pierwowzoru. Skoro jednak mamy już okładkę, pozostaje pytanie – gdzie jest gameplay?

Źródło fot. Alkima Interactive.
i

Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu obchodziliśmy 23. urodziny kultowej serii Gothic. Odpowiedzialni za remake jej pierwszej części deweloperzy ze studia Alkima Interactive wystosowali z tej okazji wspominkowy komunikat, w którym przeprosili, że nie mają jeszcze nic nowego, czym mogliby podzielić się z fanami. Minął jednak tydzień i coś wyczarowali – na karcie Steam Gothic Remake możemy już podziwiać świeżutką grafikę okładkową.

,,Nie przeszkadzajcie sobie w pracy''

Grafika, z którą możecie się zapoznać poniżej, wygląda naprawdę fantastycznie i bardzo wiernie oddaje ducha okładki pierwowzoru. Niemniej wychodzi na to, że jako fani nadal musimy prezentować takie podejście, jak Bezimienny wobec nowicjusza z Obozu Bractwa, które doskonale obrazuje poniższy dialog:

Bezimienny: Nie przeszkadzaj sobie w pracy.

Nowicjusz: A co ty myślisz, że co ja robię, grzebię sobie w jaj***?

Mam nadzieję, że alegoria jest jasna – chyba każdy z nas chciałby już zobaczyć gameplay i poznać datę premiery Gothic Remake, a kolejne grafiki, jakie dostajemy od twórców „na pocieszenie”, powoli zaczynają wzbudzać frustrację, zamiast cieszyć.

Wierzę jednak, że deweloperzy wiedzą, co robią i, sądząc po udostępnionych przez nich materiałach, wnoszę, że czują klimat Gothica. Wszyscy powinniśmy chyba zatem uzbroić się w cierpliwość, bo prędzej czy później „dowiozą”, co obiecali.

Grafika okładkowa Gothic Remake.Źródło: Alkima Interactive.

Gorn, Lester, Milten i Diego w nowych szatach

Pierwsze, co rzuca się w oczy na grafice okładkowej Gothic Remake, to zmiana palety barw względem tej oryginalnej (niektórym ta nowa przypomni pewnie artwork z Xardasem z Gothica 3), jej jakby „przeorana” typografia i – co najważniejsze – maska śniącego, która wydaje się być wykonana z kości, a nie, jak w pierwowzorze, ze stali.

Tuż pod nią widnieją projekty znanych nam bohaterów – Gorna, Lestera, Miltena i Diego. Większość z nich widzimy zresztą po raz pierwszy w „nowych szatach”. Możemy też chyba liczyć, że właśnie tak będą oni wyglądali w grze. Mam jednak nadzieję, że Gorn doczeka się nieco większej masy mięśniowej.

Wydaje się, że Gorn zrezygnował z „siłki”. Źrodło: Alkima Interactive. - Gothic Remake ma już nawet grafikę okładkową, która „oddaje ducha pierwowzoru”, ale daty premiery i gameplayu nadal brak - wiadomość - 2024-03-23
Wydaje się, że Gorn zrezygnował z „siłki”. Źrodło: Alkima Interactive.

Grafika ta po trosze pokazuje również to, jak będą wyglądali orkowie i ich oręż. Na poniższym screenie widać szczegółowo przedstawione hordy, prezentujące się o niebo lepiej, niż modele, które trafiły do zwiastuna z sierpnia 2022 roku.

Szczegółowo przedstawiona horda orków daje wyobrażenie, jakich wrogów napotkamy w grze. Źródło: Alkima Interactive. - Gothic Remake ma już nawet grafikę okładkową, która „oddaje ducha pierwowzoru”, ale daty premiery i gameplayu nadal brak - wiadomość - 2024-03-23
Szczegółowo przedstawiona horda orków daje wyobrażenie, jakich wrogów napotkamy w grze. Źródło: Alkima Interactive.

Ponadto fani zebrani na założonym przez deweloperów serwerze Gothic Community na Discordzie odnajdują liczne nawiązania do tzw. lore’u pierwszego Gothica. Jedna z osób (nick Filopuk) zauważyła na przykład, że miecz widniejący z lewej strony grafiki wygląda jak Krwawe ostrze, ale „smaczków” jest więcej. Znaleźliście już jakieś?

Internauta Filopuk zwrócił uwagę na „smaczki”, które można odnaleźć na okładce. Źródło: Gothic Community / Discord. - Gothic Remake ma już nawet grafikę okładkową, która „oddaje ducha pierwowzoru”, ale daty premiery i gameplayu nadal brak - wiadomość - 2024-03-23
Internauta Filopuk zwrócił uwagę na „smaczki”, które można odnaleźć na okładce. Źródło: Gothic Community / Discord.
  1. 41 Pytań o Gothic Remake
  2. Gothic Remake na Steam