Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2024, 21:15

autor: Michał Harat

Nowy Obóz z Gothic Remake najpewniej będzie kolejnym, który zobaczymy. Twórcy świętują 23. urodziny serii z pustymi rękoma

Z okazji przypadającej dziś 23. rocznicy premiery kultowego Gothica, odpowiadające za jego remake studio Alkimia Interactive wystosowało wspominkowy komunikat. Poza oddaniem hołdu dla klasyki i podziękowaniami dla fanów za nieustające wsparcie, deweloperzy zawarli w nim drobną poszlakę...

Źródło fot. Piranha Bytes
i

Dokładnie 23 lata temu gracze po raz pierwszy mieli okazję odwiedzić Górniczą Dolinę i dać się porwać przygodom bezimiennego skazańca. Od tamtej pory Gothic zaskarbił sobie rzeszę wiernych fanów, którzy do dziś z ekscytacją wspominają pierwsze chwile z tytułem (w Polsce gra ukazała się nieco ponad rok później, dlatego też za 13 dni miną dokładnie 22 lata od tego momentu).

Deweloperzy ze studia Alkimia Interactive, odpowiedzialnego za remake owej legendarnej produkcji, także podzielają te ekscytację. W rocznicowym wpisie opublikowanym m.in. na karcie Gothic Remake na Steamie napisali:

Nawet po tych wszystkich latach gra wciąż ma znaczenie i budzi ciepłe uczucia nostalgii, sprawiając, że serce bije szybciej z podekscytowania, a dłonie pocą się, gdy raz za razem przechodzisz przez Stary Obóz. Mimo wszystkich jej wad i niedoskonałości, wciąż do niej wracamy i gramy z absolutnie zakochanym spojrzeniem, tak jak za pierwszym razem, gdy obcowaliśmy z tym arcydziełem.

Już niedługo zobaczymy Nowy Obóz z Gothic Remake?

Dla fanów serii spragnionych nowych informacji na temat Gothic Remake, mam natomiast złą wiadomość – wprawdzie twórcy deklarują, że z okazji rocznicy przygotowali jakiś „prezent”, ale póki co nie ujrzał on światła dziennego… Jak czytamy we wspomnianym wpisie – został on skradziony przez jakiegoś szkodnika z Nowego Obozu, najprawdopodobniej Mordraga. Tak przynajmniej przypuszcza strażnik Thorus, ale jak na razie nie ma on co do tego pewności. Konieczna będzie zatem ekspedycja do siedziby Najemników.

Wyślemy naszych najlepszych ludzi, aby odebrali go z ich brudnych rąk i dostarczyli Wam tak szybko, jak to możliwe, wierzymy, że oczekiwanie się opłaci!

Wnioski nasuwają się same – między wierszami deweloperzy najwyraźniej podali, że następną lokacją z Gothic Remake, jaką przyjdzie nam zobaczyć, będzie Nowy Obóz. Zważywszy na fakt, iż Stary Obóz mogliśmy podziwiać na trailerze zaprezentowanym w sierpniu 2023 r. na THQ Nordic Digital Showcase, mam cichą nadzieję, że siedzibę Lee i spółki również zobaczymy nie tylko na screenach, ale i w ruchu – najpóźniej w sierpniu 2024 r., na kolejnej edycji owego pokazu. Inaczej… cóż, ile można karmić fanów facjatą Gomeza albo ogonem ognistego jaszczura?

Grafika, którą twórcy zamieścili we wspominkowym komunikacie. Niestety - doskonale nam już znana.Alkimia Interactive

Wciąż nie wiemy też, kiedy spodziewać się premiery Gothic Remake. Deweloperzy celują w 2024 rok, lecz brak jakiegokolwiek gameplayu budzi obawy, czy jest to realny termin. Miejmy nadzieję, że ów „prezent” od twórców (prawdopodobnie) związany z Nowym Obozem przyniesie nam więcej informacji.

  1. 41 Pytań o Gothic Remake
  2. Gothic Remake na Steam