Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2021, 17:23

Stadia traci część kierownictwa na rzecz studia Jade Raymond

Google rozstało się z kolejnymi pracownikami nadzorującymi usługę Google Stadia. Szeregi firmy opuścił John Justice, wiceprezes i szef produktu, a wiele innych osób dołączyło do założonego przez Jade Raymond Haven Studios.

W minionych miesiącach pojawiły się kolejno informacje o likwidacji przez Google części wewnętrznych studiów i rzekomym zaprzestaniu prac nad wieloma projektami tworzonymi z myślą o Google Stadii. Nie wróżyło to dobrze przyszłości tej niegdyś wyczekiwanej usługi. To samo można powiedzieć o ostatnich doniesieniach, bo najwyraźniej szeregi Google opuściło wiele ważnych osób związanych ze Stadią. Część z nich dołączyła do Jade Raymond (która rozstała się z firmą już jakiś czas temu) w założonym przez nią studiu Haven, o czym świadczą ich profile w serwisie LinkedIn (via ResetEra).

W ten sposób potwierdziliśmy odejście z Google m.in. Coreya Maya (wraz z Jade Raymond i Patrice’em Désiletsem powszechnie uznawanego za jednego z twórców serii Assassin’s Creed), Sebastiena Puela, Jonathana Dankoffa, Erwanna Le Rouzica oraz Pierre-Marca Bérubéego. Wszyscy zajmowali ważne stanowiska w zespole Google Stadii, od programisty grafiki (Pierre-Marc Bérubé), przez kierownika działu usług kreatywnych i wydawniczych (Corey May), po dyrektora generalnego (Sebastien Puel). Ponadto z innego źródła dowiedzieliśmy się o kolejnym istotnym odejściu. Według serwisu The Information z Google rozstał się także John Justice, wiceprezes i szef produktu Stadii. Firma potwierdziła tę informację w komunikacie dla strony 9to5Google.

Trzeba uczciwie dodać, że nie jest to jedyna „nowość” dotycząca Stadii. W zeszłym tygodniu w końcu otrzymaliśmy w niej wbudowaną wyszukiwarkę gier. Niedawne miesiące przyniosły też debiut kolejnych produkcji w katalogu usługi (m.in. Outriders, Resident Evil VII: Biohazard i Disco Elysium), a wkrótce dołączy do nich Resident Evil Village. Niemniej odejście z zespołu Stadii wielu ludzi na ważnych stanowiskach może budzić obawy co do przyszłości platformy. Zwłaszcza że Google jest znane z uśmiercania projektów, które nie spełniły pokładanych w nich nadziei.

  1. Oficjalna strona usługi Google Stadia
  2. Oficjalna strona firmy Haven Studios

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej