Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2021, 18:26

autor: Karol Laska

Jade Raymond zakłada studio Haven; cel PS5

Sony zaopiekowało się kolejnym małym studiem, które będzie tworzyło gry z myślą o konsolach PlayStation. Jest to nowo powstałe Haven Entertainment Studios założone przez Jade Raymond.

Sony Interactive Entertainment przygarnęło pod swoje skrzydła nowo powstałe niezależne studio deweloperskie, Haven Entertainment Studios. O współpracy poinformowała (za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation) założycielka i CEO świeżo upieczonej firmy, Jade Raymond.

Chciałabym ogłosić powstanie niezależnego studia deweloperskiego Haven, w którym grupa wielu utalentowanych twórców, z jakimi wcześniej pracowałam (szczerze ich kocham), łączy się w jednym celu, jakim jest spełnianie się w naszej pasji. Najwyższa pora, abyśmy skupili się na grach w miejscu pozwalającym na ćwiczenie swojego rzemiosła bez żadnych barier i utrudnień.

Chcemy tworzyć światy, do których gracze będą mogli uciec, dobrze się bawić, wyrazić siebie i odnaleźć społeczność. […] Zależy nam na tym, aby ludzie mogli doświadczyć czegoś cudownego. Wierzymy bowiem, że gry mogą sprawiać radość w życiu ludzi. Podobnie uważa Sony, którego zaangażowanie w dążeniu do doskonałości nie ma sobie równych. Dlatego nie mogłabym być bardziej szczęśliwa z powodu jego wsparcia.

Jade Raymond zakłada studio Haven; cel PS5 - ilustracja #1
Na zdjęciu założycielka Haven Entertainment Studios, Jade Raymond.

Jade Raymond działa w branży growej od dobrych 25 lat, a więc nie mówimy tu wcale o nieopierzonym studiu indie. Deweloperka może pochwalić się doświadczeniem w takich przedsiębiorstwach jak Ubisoft (założycielka oddziału w Toronto) czy Motive Studios przynależące do Electronic Arts (założycielka studia).

PlayStation 5 znowu dostępne, kup w najniższej cenie!

Haven Entertainment Studios pracuje aktualnie nad niezatytułowanym projektem z myślą o premierze konsolach na PlayStation, ale na szczegóły przyjdzie nam zapewne trochę poczekać. Ewentualne ogłoszenia zostaną najpewniej zamieszczone na stronie internetowej firmy, do której link znajdziecie poniżej.

  1. Strona internetowa Haven Entertainment Studios
  2. Strona internetowa PlayStation