Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2021, 18:55

autor: Ender

Wiedźmin Netflixa - znamy aktorkę wcielającą się w Filippę

Prace nad drugim sezonem serialowego Wiedźmina dobiegają powoli do końca. Do tej pory nie poznaliśmy jeszcze jednak wszystkich aktorów biorących udział w produkcji. Dziś dowiedzieliśmy się jednak wreszcie, jaka aktorka wcieli się w postać popularnej czarodziejki Filippy Eilhart.

Od wielu miesięcy informujemy na bieżąco o kolejnych wieściach związanych z produkcją drugiego sezonu netfliksowego Wiedźmina. Prace na serialem, które prowadzone są obecnie głównie w Wielkiej Brytanii, dobiegają już powoli końca. Filmowcy musieli do tej pory zmagać się z wieloma opóźnieniami i przeszkodami wywołanymi przez koronawirusa, a także innymi niespodziewanymi wydarzeniami, takimi jak kontuzja Henry'ego Cavilla. Serwis Redanian Intelligence ujawnił dziś kolejną interesującą informację związaną z serialem, podając imię i nazwisko aktorki wcielającej się w czarodziejkę Filippę Eilhart, którą do tej pory mogliśmy zobaczyć nie tylko w książkach Andrzeja Sapkowskiego, ale także w grach z serii Wiedźmin.

W lubianą przez fanów przebiegłą Filippę wcieli się Brytyjka Cassie Clare, która swoją karierę rozpoczynała na deskach londyńskich teatrów, grając w wielu sztukach dramatycznych, a także musicalach. Do tej pory wystąpiła też w kilku trzecioplanowych i epizodycznych rolach w filmach, takich jak Piękna i Bestia czy Aladyn. Najlepiej znana jest jednak ze swoich kreacji telewizyjnych, w serialach The Bisexual, Ransom oraz Brave New World.

Cassie Clare oraz Filippa w Wiedźminie 2: Zabójcy Królów - Wiedźmin Netflixa - znamy aktorkę wcielającą się w Filippę - wiadomość - 2021-03-17
Cassie Clare oraz Filippa w Wiedźminie 2: Zabójcy Królów

Na razie nie wiemy, jak dużą rolę Filippa odegra w drugim sezonie serialu, ale nie ma wątpliwości, że w kolejnych seriach jej rola będzie stale rosła. Bohaterka to jedna z najważniejszych postaci w uniwersum Wiedźmina. Ta żyjąca już nawet kilkaset lat niezwykle potężna czarodziejka jest bowiem jednym z głównych graczy wpływających na losy całego kontynentu oraz jego polityczną strukturę. Przypomnijmy, że w grach CD Projekt RED Filippa pojawiała się osobiście w drugiej oraz trzeciej części cyklu.

  1. 10 rzeczy, które Netflix musi poprawić w 2. sezonie Wiedźmina
  2. Świat Wiedźmina to twój skarb, Netfliksie. Nie schrzań tego - felieton
  3. Strona internetowa Netfliksa