Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2015, 11:49

autor: Góral

GOG.com akceptuje niewykorzystane klucze starych gier

W sklepie GOG.com wprowadzono kolejną ciekawą funkcję. Sprzedawca postanowił bowiem przyjmować niewykorzystane klucze zabezpieczające ze starszych produkcji, oferując w zamian wersję gry pozbawioną zabezpieczeń DRM. Niestety obecnie inicjatywa dotyczy tylko kilku tytułów.

GOG.com walczy z zabezpieczeniami DRM w różny sposób. - GOG.com akceptuje niewykorzystane klucze starych gier - wiadomość - 2015-04-03
GOG.com walczy z zabezpieczeniami DRM w różny sposób.

W sklepie GOG.com wprowadzono bardzo ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy starszych produkcji, którzy mają niewykorzystany kod zabezpieczający. Jeżeli znajdziecie w swojej kolekcji jedną z poniższych produkcji, to udajcie się w to miejsce i wklepcie klucz w odpowiednim miejscu. W zamian otrzymacie pozbawioną zabezpieczeń DRM wersję gry z serwisu GOG.com.

„Od początku istnienia walczymy o gry pozbawione zabezpieczeń DRM, a nowa możliwość jest kolejnym krokiem w tę stronę. Nie jest to łatwe zadanie, ale planujemy w przyszłości wspierać w ten sposób kolejne produkcje” – stwierdził Oleg Klapovsky, wiceprezes ds. rozwoju biznesu i operacji w GOG.com.

Niestety obecnie ilość wspieranych w ten sposób produkcji jest bardzo mała. Na ten moment akcja dotyczy następujących tytułów:

Edycje z całego świata:

Edycje gier z krajów rosyjskojęzycznych:

Czekamy zatem na dalszy rozwój tej ciekawej inicjatywy, a tymczasem warto rzucić okiem na najnowszą promocję w GOG.com, dotyczącą gier wideo stworzonych w rosyjskojęzycznych krajach. Wśród przecenionych tytułów znajduje się m.in. wspomniana już seria S.T.A.L.K.E.R.

GOG.com, dawniej znany jako Good Old Games, to jeden z największych sklepów cyfrowej dystrybucji. W odróżnieniu od konkurencji, sprzedawca należący do grupy CD Projekt oferuje możliwość zakupu wielu starych produkcji, dostosowanych do działania na obecnym sprzęcie. Wszystkie z około tysiąca tytułów dostępnych w GOG.com pozbawione są jakichkolwiek zabezpieczeń DRM.