Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2012, 10:40

autor: Kiljan

Gloria Victis – polskie MMO na Kickstarterze

Od wczoraj w popularnym serwisie crowdfundingowym Kickstarter gracze z całego świata mogą wesprzeć finansowo projekt niezależnego studia Black Eye Games. Rodzimy deweloper za cel postawił sobie uzyskanie 60 tysięcy funtów brytyjskich, które przeznaczą na sfinansowanie procesu tworzenia swojej produkcji.

Gloria Victis – polskie MMO na Kickstarterze - ilustracja #1

Gloria Victis będzie darmową grą MMORPG osadzoną w średniowiecznych realiach dark fantasy. Deweloperzy wśród produkcji będących źródłem inspiracji dla swojego dzieła wymieniają takie klasyki gatunku RPG jak Baldur’s Gate czy też saga Gothic. Gra do niedawna tworzona była przez ekipę z Black Eye niemalże wyłącznie w czasie wolnym, jednak chęć przyspieszenia procesu produkcji zaowocowała uruchomieniem zbiórki na Kickstarterze. Jest to już druga akcja tego typu organizowana przez rodzime studio deweloperskie – poprzedni polski „growy” Kickstarter niedawno zakończył się sukcesem, osiągając niemalże dwukrotnie wyższą kwotę niż pierwotnie założoną.

Gloria Victis – polskie MMO na Kickstarterze - ilustracja #2

Twórcy chcą jak najpełniej odtworzyć średniowieczne realia w swej produkcji, współpracując między innymi z działającymi współcześnie bractwami rycerskimi oraz entuzjastami tej historycznej epoki. Dzięki temu arsenał broni i pancerzy Gloria Victis składać się będzie w dużej mierze z „cyfrowych” replik ekwipunku istniejącego w owych czasach. Podobnie jest również z podejściem do magii – będzie ona sztuką tajemniczą, dostępną jedynie wybranym, z kolei wszelkie zaklęcia i uroki oparte będą na średniowiecznych bajaniach i przesądach. Deweloperzy zapewniają również, że gra oferować będzie rozbudowaną i dojrzałą ścieżkę fabularną, gdzie nasze wybory będą miały duży wpływ na dalszą rozgrywkę i zachowanie wobec nas postaci neutralnych.

System walki (inspirowany z kolei grami z serii Mount and Blade) pozwoli na wykonywanie błyskawicznych serii ciosów, a także uderzeń specjalnych wyprowadzanych za pomocą rozmaitych kombinacji klawiszy. W świecie Gloria Victis panować będzie open PvP (player versus player), tak więc w każdej chwili zaatakować nas będą mogli inni użytkownicy. Pojawi się również oczywiście system gildii, dzięki któremu gracze będą mogli zbierać się w większych organizacjach w celu eksploracji świata gry. Nie zabraknie także handlu i możliwości trudnienia się różnego rodzaju zawodami, które pozwolą nam tworzyć przedmioty ze znalezionych w grze materiałów. Gra pozbawiona będzie systemu klas, co pozwoli na dużą swobodę w kwestii dostosowywania postaci do własnych upodobań.

Gloria Victis – polskie MMO na Kickstarterze - ilustracja #3

Ekipa z Black Eye Games przewidziała pokaźną gamę atrakcji i bonusów dla osób chętnych wesprzeć finansowo jej projekt. Oprócz zawartości stricte elektronicznej (między innymi klucze do wczesnych wersji gry, ścieżka dźwiękowa, grafikii, tapety) twórcy szczególnie szczodre datki nagradzać będą ręcznie wykonanymi akcesoriami stylizowanymi na epokę średniowiecza. Zainteresowani mogą również na oficjalnym kanale produkcji w serwisie YouTube zapoznać się z dziennikami deweloperskimi, a także skomponowanymi już utworami, które pojawią się w grze.