Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2015, 10:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gears of War i Dishonored - nowe przesłanki na temat zremasterowanych wersji gier

W bazie brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom pojawiły się dwie produkcje - Gears of War: Ultimate Edition oraz Dishonored: Definitive Edition, co sugeruje nadejście zremasterowanych wydań obu past-genowych tytułów.

Niedawno w Internecie pojawiły się niepotwierdzone informacje, głoszące nadejście zremasterowanej wersji strzelanki Gears of War na konsolę Xbox One. Dziś wypłynęły kolejne przesłanki na ten temat. W bazie brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo, pojawiła się produkcja zatytułowana Gears of War: Ultimate Edition, co pokrywałoby się z wcześniejszymi plotkami. To jednak nie wszystko, gdyż oprócz odświeżonej wersji hitu studia Epic Games, być może doczekamy się również ulepszonego Dishonored, co sugeruje inny wpis (Dishonored: Definitive Edition) w tym samym miejscu. Niestety, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nie zdradzono żadnych szczegółów. Te, o ile obie gry faktycznie powstają, poznamy zapewne w przyszłym miesiącu w czasie targów E3.

Gears of War wypromowało system korzystania z osłon. - Gears of War i Dishonored - nowe przesłanki na temat zremasterowanych wersji gier - wiadomość - 2015-05-10
Gears of War wypromowało system korzystania z osłon.

Przypominam jednak, że według informacji serwisów Polygon i Kotaku, odświeżona wersja Gears of War oferować ma ulepszoną oprawę graficzną, z lepszym systemem oświetlenia i doskonalszymi teksturami. Ponadto tryb multiplayer działać ma w 60 klatkach na sekundę. O Dishonored: Definitive Edition nie wiemy zupełnie nic, ale śmiało można zakładać, że projekt dedykowany będzie konsolom Xbox One i PlayStation 4 oraz, że zaoferuje nieco lepszą grafikę, niż oryginalne wydanie, a także pewnie wszystkie wypuszczone dodatki.

Gears of War i Dishonored - nowe przesłanki na temat zremasterowanych wersji gier - ilustracja #2Gears of War to słynna strzelanka autorstwa studia Epic Games, która ukazała się w 2006 roku na konsoli Xbox 360 (po roku doczekali się jej także użytkownicy PC-tów). Tytuł, uznawany za jedną z najlepszych gier na past-genie Microsoftu, opowiada o przygodach żołnierza Marcusa Fenixa, który wraz ze swoimi kolegami po fachu walczy z rasą Locustów na planecie Sera.

Gears of War i Dishonored - nowe przesłanki na temat zremasterowanych wersji gier - ilustracja #3Dishonored ukazało się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC w 2012 roku. Tytuł jest steampunkową grą akcji z elementami skradanki i opowiada o losach Corvo – ochroniarza cesarzowej, który został oskarżony o jej zamordowanie. Podczas zabawy używamy specjalnych mocy bohatera, a także rozmaitych gadżetów i broni.