Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2019, 16:35

Gears 5 – wyciekła okładka i data premiery?

Serwis Generacion Xbox przekazał informacje na temat daty premiery Gears 5. Według hiszpańskiej strony nowa odsłona serii TPS-ów zadebiutuje 10 września na konsoli Xbox One oraz PC. Ponadto na stronie tajwańskiej agencji ratingowej pojawiła się rzekoma okładka gry.

Nowe Gearsy miałyby zadebiutować trzy dni przed Borderlands 3. - Gears 5 – wyciekła okładka i data premiery? - wiadomość - 2019-05-13
Nowe Gearsy miałyby zadebiutować trzy dni przed Borderlands 3.

Minął już rok, odkąd dowiedzieliśmy się o Gears 5, czyli kolejnej odsłonie serii Gears of War. Jednak nawet po zapowiedzi na zeszłorocznych targach E3 nie słyszeliśmy zbyt wiele o nadchodzącej produkcji. Dziś jednak serwis Generacion Xbox poinformował, jakoby piątka miała zadebiutować 10 września na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych. Hiszpańska redakcja wypatrzyła też Gears 5 na stronie tajwańskiej agencji zajmującej się przydzielaniem kategorii wiekowych. Znalazła się tam okładka gry, aczkolwiek nie ma pewności, czy jest to jej ostateczna wersja, czy tylko tymczasowa grafika. Możecie ją zobaczyć poniżej.

Źródło: Generacion Xbox.

Na razie nie uzyskaliśmy potwierdzenia autentyczności tych doniesień przez Microsoft lub studio The Coalition. Dlatego, jak zawsze, zalecamy, by traktować powyższe informacje jako fałszywe do czasu uzyskania oficjalnego komunikatu od twórców lub wydawcy. Jeśli jednak założymy, że mamy do czynienia z prawdziwym przeciekiem, okładka może budzić zastanowienie. Widać bowiem na niej postać łudząco przypominającą królową Myrrah znaną z oryginalnej trylogii Gearsów, a jej obecność w Gears 5 byłaby zaskoczeniem. Co prawda, fani są pewni, że dostrzegli ją już na zeszłorocznym zwiastunie (vide Reddit), ale umieszczenie jej na okładce wskazywałoby, że przywódczyni Szarańczy odegra niepoślednią rolę w historii. Inna sprawa, że postać z grafiki nie do końca pokrywa się z wyglądem Myrrah, może być to więc zupełnie nowa bohaterka. Na ile prawdziwe są te doniesienia, powinniśmy się przekonać na tegorocznych targach E3, na których – według plotek – pojawią się twórcy gry ze studia The Coalition.