Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2019, 09:21

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Gears 5 - testy na PC i Xbox One oraz wymagania sprzętowe

Poznaliśmy daty lipcowych testów technicznych gry Gears 5 na PC i Xboksie One. Skupią się one na trybach multiplayer. Twórcy udostępnili także wymagania sprzętowe produkcji.

Gears 5 przetestujemy za dwa tygodnie. - Gears 5 - testy na PC i Xbox One oraz wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-07-08
Gears 5 przetestujemy za dwa tygodnie.

Studio The Coalition ogłosiło datę testów technicznych gry Gears 5 na PC oraz Xboksie One. Zawartość niezbędną do sprawdzenia produkcji będzie można ściągnąć 17 lipca, natomiast same testy odbędą się w dwóch terminach - od 19 do 21 lipca oraz od 27 do 29 lipca. Twórcy przy tej okazji udostępnili oficjalne wymagania sprzętowe gry, które znajdziecie nieco niżej. No dobrze, ale co właściwie będziemy mogli sprawdzić podczas testów? Studio skupi się na zaprezentowaniu (i oczywiście testowaniu) rozgrywki multiplayer, dlatego do dyspozycji otrzymamy kilka trybów.

Gracze będą mogli zmierzyć się w wariantach, takich jak Escalation, Arcade czy King of the Hill. To jednak nie wszystko - dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z serią, stworzono Bootcamp, czyli swoistą arenę treningową mającą na celu przygotowanie użytkowników na rywalizację online. Doświadczeni gracze również otrzymają coś dla siebie, mianowicie serię wyzwań Tour of Duty, gdzie za osiągnięcie celu otrzymają specjalne skórki. Uwaga, w testach mogą wziąć udział wyłącznie subskrybenci Xbox Game Pass lub użytkownicy, którzy złożyli wcześniej zamówienie przedpremierowe. Twórcy przypominają także, że będziemy mieli do czynienia z wersją testową, dlatego możemy napotkać pewne problemy.

Minimalne wymagania sprzętowe gry Gears 5

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: AMD FX-6000 / Intel i3 Skylake
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: Radeon R9 280 lub RX 560 / GeForce GTX 760 lub GTX 1050
 5. Miejsce na dysku: 15 GB (na potrzeby testów)

Rekomendowane wymagania sprzętowe gry Gears 5

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: AMD Ryzen 3 / Intel i5 Skylake
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: Radeon RX 570 lub RX 5700 / GeForce GTX 970 lub GTX 1060 Ti
 5. Miejsce na dysku: 15 GB (na potrzeby testów)

„Idealne” wymagania sprzętowe gry Gears 5

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: AMD Ryzen 7 / Intel i7 Skylake
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta grafiki: Radeon VII / GeForce RTX 2080
 5. Miejsce na dysku: 15 GB + SSD (na potrzeby testów)

Jak widać, żeby móc sprawdzić Gears 5 w ruchu nie trzeba wcale posiadać wydajnościowego „potwora”. Inaczej jest w przypadku, kiedy chcielibyście spełnić wymagania „idealne”, ale do premiery gry pozostało jeszcze trochę czasu i twórcy prawdopodobnie odpowiednio zoptymalizują produkcję. Gears 5 trafi na półki sklepowe 10 września bieżącego roku. Produkcja ukaże się na PC oraz Xboksie One.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Gears 5