Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2019, 16:05

autor: AlexB

Gears 5 bez Season Passa, lootboksów i płatnych map, choć z mikrotransakcjami

Studio The Coalition poinformowało, jak będzie wyglądała popremierowa monetyzacja strzelanki Gears 5. Dowiedzieliśmy się, że tytuł nie będzie posiadał Season Passa, lootboksów i płatnych map, lecz znajdą się w nim mikrotransakcje.

Skrzynki, przedmioty kosmetyczne, DLC, mikropłatności – są to słowa, które wywołują ogromne kontrowersje w branży gier. Dlatego też obecnie jedno z pytań zadawanych przez miłośników wirtualnej rozrywki, jeszcze zanim interesująca ich produkcja trafi na półki sklepowe, dotyczy tego, jak będzie wyglądała jej popremierowa monetaryzacja. Wyjątkiem nie jest tutaj Gears 5, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanek. Odpowiedzialne za tytuł studio The Coalition rozwiało nieco wątpliwości i poinformowało, że nie będzie on posiadał Season Passa ani tzw. Gear Packów, a wszystkie mapy z DLC zostaną udostępnione za darmo.

Gracze Gears 5 nie będą musieli się obawiać inwazyjnych mikropłatności… - Gears 5 bez Season Passa, lootboksów i płatnych map, choć z mikrotransakcjami  - wiadomość - 2019-06-21
Gracze Gears 5 nie będą musieli się obawiać inwazyjnych mikropłatności…

Sam system progresji ma być klarowny i opierać się na dwóch rzeczach. Pierwszą z nich są Supply Dropy. Zasada ich działania jest prosta – im więcej czasu spędzimy na zabawie wieloosobowej, tym częściej będziemy otrzymywali karty przedmiotów. Jeśli trafi nam się duplikat, pojawi się opcja przerobienia go na złom i stworzenia z niego rzeczy, której jeszcze nie mamy. Drugą ze wspomnianych rzeczy jest Tour of Duty – system sezonów, w ramach których gracze będą mierzyli się z różnymi czasowymi wyzwaniami i otrzymywali nagrody kosmetyczne za ich wykonanie. Każdy przedmiot do personalizacji zostanie przypisany do konkretnego zadania, co powinno wyeliminować konieczność robienia nudnych dla danej osoby rzeczy dla niesatysfakcjonującego koniec końców trofeum.

…choć wirtualną walutę będzie można kupić za prawdziwe pieniądze. - Gears 5 bez Season Passa, lootboksów i płatnych map, choć z mikrotransakcjami  - wiadomość - 2019-06-21
…choć wirtualną walutę będzie można kupić za prawdziwe pieniądze.

Nie oznacza to jednak, że w Gears 5 nie będzie absolutnie żadnych mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze gracze kupią walutę premium, tzw. Iron. Wydadzą ją na ekskluzywne przedmioty kosmetyczne (konkretne, w sklepie zabraknie jakiejkolwiek losowości) oraz pakiety uprawniające do szybszego zdobywania doświadczenia. Twórcy zaznaczają, że żaden z tych elementów nie da przewagi podczas zabawy. Ponadto limitowane ilości waluty Iron będzie można zdobyć w trakcie wykonywania wyzwań w ramach Tour of Duty.

Gears 5 zadebiutuje na PC oraz Xboksie One 10 września 2019 roku. Na obu tych platformach tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). Osoby, które zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego najnowszego dzieła studia The Coalition bądź posiadają abonament Xbox Game Pass, otrzymają dostęp do zamkniętych beta-testów gry, które wystartują 17 lipca.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gears 5