Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2019, 08:36

autor: Adrian Werner

Gears 5 bez cygar, bo autorzy nie chcą promować palenia

Zespół The Coalition ogłosił, że w Gears 5 nie pojawią się cygara, aby nie zachęcać graczy do palenia tytoniu. Ponadto do sieci trafił 25-minutowy gameplay z trybu multiplayer gry.

Znany z poprzednich części Michael Barrick praktycznie nie rozstawał się z cygarem. Takich widoków nie uświadczymy w najnowszej odsłonie cyklu. - Gears 5 bez cygar, bo autorzy nie chcą promować palenia - wiadomość - 2019-07-14
Znany z poprzednich części Michael Barrick praktycznie nie rozstawał się z cygarem. Takich widoków nie uświadczymy w najnowszej odsłonie cyklu.

Studio The Coalition poinformowało, że w grze Gears 5 postacie nie będą paliły cygar, gdyż deweloper nie chce promować szkodliwych nałogów. Decyzję tę podjęto po konsultacjach z antytytoniową organizacją Truth Initiative.

Dodatkową motywacją był fakt, że Gears 5 będzie obecne na esportowym turnieju ELeague, którego organizator, czyli firma Turner, współpracuje z Truth Initiative. Szef The Coalition, Rod Fergusson, wyjaśnił, że zawsze był przeciwko zamieszczaniu scenek z cygarami. Z tego powodu zabrakło ich także w Gears of War 4.

Oczywiście, można się zastanawiać, czy w grze o tak wysokim poziomie brutalności prawdziwym problemem byłoby pojawienie się cygar w kilku scenach. Jak tłumaczy jednak Seth Ladetsky z firmy Turner nie ma żadnych dowodów na to, że interaktywna przemoc zwiększa agresję w prawdziwym życiu. Są natomiast badania, które pokazują, że pozytywne przedstawianie palenia w np. filmach, zachęca do palenia w świecie rzeczywistym.

Pozostając przy Gears 5 warto wspomnieć o nowym materiale wideo opublikowanym przez kanał YouTube LANDAN2006. Zawiera on 25 minut zapisu rozgrywki z wieloosobowego trybu Escalation, ukazując przebieg całego meczu.

Przypomnijmy, że Gears 5 zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One. Gra ukaże się 10 września tego roku, równocześnie na obie platformy sprzętowe. W produkcję będziemy mogli jednak zagrać już w tym miesiącu. W dniach od 19 do 21 lipca oraz od 27 do 29 lipca odbędą się bowiem testy techniczne.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gears 5