Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2019, 08:30

autor: Serek

Oszukujesz w Overwatch? System przerwie mecz

Firma Blizzard ogłosiła, że nowy system zabezpieczeń przed oszustami automatycznie przerwie mecz w Overwatch, jeśli wykryje niedozwolone działania któregoś z graczy. To nowy sposób walki z cheaterami.

Różnorodne postacie to znak firmowy gry. - Oszukujesz w Overwatch? System przerwie mecz - wiadomość - 2019-07-14
Różnorodne postacie to znak firmowy gry.

Na oficjalnym kanale gry Overwatch w serwisie YouTube pojawił się krótki film, prezentujący zmiany oraz nowości, które niebawem pojawią się w grze. Opowiada o nich Jeff Kaplan, reżyser produkcji. Mimo krótkiego czasu, film zawiera kilka bardzo ciekawych informacji. Jednak zdecydowanie największą nowością jest fakt, że nowy system zabezpieczeń przeciw oszustom będzie automatycznie kończył mecz, jeśli wykryje, że którykolwiek z graczy oszukiwał. Możecie być jednak spokojni - jak zapewnił twórca, żaden z użytkowników (oczywiście uczciwych) nie zostanie ukarany stratą punktów podczas gdy rozgrywka zostanie przerwana.

Jeff Kaplan nie zdradził, w jaki właściwie sposób system poradzi sobie z odnalezieniem oszusta. Stwierdził jedynie, że cheater może w takiej sytuacji oczekiwać bardzo srogiej kary, co swoją drogą również nie zdradza nic konkretnego. Miejmy nadzieję, że nowe zabezpieczenia Blizzarda rzeczywiście uderzą w nieuczciwych użytkowników i nie okaże się, że pokrzywdzeni w jakiś sposób zostaną uczciwi gracze.

Warto również dodać, że twórcy wciąż pracują nad systemem napisów. Wszystko z uwagi na osoby niesłyszące lub niedosłyszące. Jeff Kaplan zapewnił także, że zespół wciąż jest w trakcie projektowania bohatera numer 31. Ten jednak zostanie zaprezentowany w nieco późniejszym terminie, niż mogliby się tego spodziewać gracze. Na ten moment nie znamy żadnych szczegółów dotyczących nowej postaci, ale możemy nieśmiało założyć, że będzie nią mężczyzna, bowiem Jeff mocno artykułował słowo „he”.

Jeśli czekacie na letnie wydarzenie Summer Games, to możecie być spokojni - będzie, do tego wcześniej niż zwykle. W tym roku ma być bardziej rozbudowane i zamiast jednego wyzwania, gracze powinni oczekiwać mini-wyzwania każdego tygodnia (z trzech, które potrwa event). Nagrodami będą unikatowe skórki dla postaci.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Overwatch