Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2016, 11:20

autor: Góral

Garry’s Mod z 10 mln sprzedanych egzemplarzy

Garry’s Mod, popularna produkcja dostępna na Steamie od 2006 roku, rozeszła sie do tej pory w ponad 10 milionach egzemplarzy. Co ciekawe, aż 6,5 milionów sztuk zakupiono w ostatnich dwóch latach.

Garry’s Mod z 10 mln sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1

Garry’s Mod, słynna komercyjna wersja popularnej modyfikacji silnika Source, sprzedała się do tej pory w ponad 10 milionach egzemplarzy. Tytuł zadebiutował na rynku w 2006 roku, ale do listopada 2013 roku rozszedł się „tylko” w 3,5 milionach sztuk. Od tamtej pory na produkcję zapanował po prostu szał i w ciągu kolejnych dwóch lat wynik został zwiększony o 6,5 milionów egzemplarzy. Nic dziwnego więc, że studio Facepunch planuje kontynuację, której jedną z atrakcji ma być wsparcie dla rzeczywistości wirtualnej. To jednak zapewne dość odległa przyszłość, gdyż obecnie deweloperzy skupiają się nad rozwojem innego hitu – survivalowego sandboksa Rust. Produkcja, choć cały czas znajduje się w fazie alfa, jest jednym z popularniejszych tytułów w Steam Early Access i rozeszła się do tej pory w ponad 3 milionach egzemplarzy.

Krótko pisząc, wychodzi na to, że czego się nie dotknie Garry Newman i jego ekipa, zamienia się w złoto. Warto także zauważyć, że niegdyś kilkuosobowe studio obecnie zatrudnia ponad 20 pracowników, którzy dłubią przy rozmaitych projektach, w tym Before (survivalowa strategia), Riftlight (strzelanka typu twin stick) i Deuce (gra zręcznościowa). Przyszłość studia maluje się więc w różowych barwach.

Garry’s Mod z 10 mln sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #2

Garry’s Mod to niecodzienna produkcja, która zaczynała jako darmowy mod w 2004 roku. Program zdobył sporą popularność i szybko wzbogacił się o dodatkową funkcjonalność, więc dwa lata później postanowiono go wydać na Steamie jako pełnoprawny, samodzielny tytuł. Zabawa w grze nie ma z góry określonych zasad, gdyż jest to swego rodzaju warsztat, w którym możemy robić właściwie wszystko, co się nam tylko podoba.