Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2016, 20:03

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Games with Gold na maj - Defense Grid 2, Costume Quest 2, GRID 2 i Peggle

Microsoft ujawnił gry, które znajdziemy w majowej ofercie Games with Gold. Będą to Defense Grid 2 i Costume Quest 2 na Xboksa One oraz GRID 2 i Peggle na X360 i XOne (wsteczna kompatybilność).

Defense Grid 2 jedną z gier dostępnych w majowej ofercie Games with Gold. - Games with Gold na maj - Defense Grid 2, Costume Quest 2, GRID 2 i Peggle - wiadomość - 2016-04-26
Defense Grid 2 jedną z gier dostępnych w majowej ofercie Games with Gold.

Po bardzo mocnej marcowej i kwietniowej ofercie Games with Gold przyszedł czas na stonowanie nastrojów. W maju nie doczekamy się już bowiem tylu świetnych produkcji rozdawanych aktywnym abonentom Xbox Live Gold, ale też nie ma co narzekać. Zanim jednak przedstawimy Wam poszczególne pozycje nadchodzącego zestawu, przypominamy najpierw podstawowe zasady rządzące xboksowym programem. Są one stosunkowo proste, gdyż wymienione poniżej gry w przypadku obu konsol (Xbox One i Xbox 360) należy dodać do swojego konta do końca wyznaczonego terminu i to właściwie tyle. Chociaż nie, ponieważ trzeba jeszcze pamiętać, że z udostępnianych produkcji można korzystać tylko mając aktywny abonament Xbox Live Gold. Tyczy się to jednak tylko użytkowników XOne, gdyż posiadacze past-gena mają dostęp do pobranych gier zawsze, nawet po wygaśnięciu złotej subskrypcji, która jest niezbędna tylko podczas „zakupu” gier.

Gry na Xboksa One:

  • Defense Grid 2 (dostępna od 1 do 31 maja) – kontynuacja uznanej gry typu tower defense od studia Hidden Path Entertainment. Produkcja ponownie pozwala wcielić się w dowódcę wojsk, który musi powstrzymać inwazję obcych. Zabawa opiera się oczywiście na stawianiu wieżyczek obronnych itd.
  • Costume Quest 2 (dostępna od 16 maja do 15 czerwca) – druga odsłona serii gier RPG zapoczątkowanej w 2010 roku. Tytuł wyprodukowany przez studio Double Fine Productions ponownie przedstawia przygody Reynolda i Wren, którzy muszą pokonać wroga zagrażającego dzieciom w halloweenową noc.

Przypominamy także, że do 15 maja można jeszcze pobrać Sunset Overdrive.

Gry na Xboksa One i Xboksa 360:

Uwaga! Wymienione niżej gry są przeznaczone na konsolę Xbox 360, ale dzięki wstecznej kompatybilności można w nie grać także na Xboksie One.

  • GRID 2 (dostępna od 1 do 15 maja) – gra wyścigowa z 2013 roku wyprodukowana przez studio Codemasters. Gracze mogą pojeździć rozmaitymi samochodami w różnych trybach single i multiplayer, a model jazdy ma zręcznościowy charakter.
  • Peggle (dostępna od 16 do 31 maja) – jedna z bardziej znanych gier casualowych od studia PopCap. Zabawa w tym tytule polega na strzelaniu kulkami do pomarańczowych punktów znajdujących się na planszy. Podczas rozgrywki wcielamy się w różne postacie dysponujące specjalnymi umiejętnościami ułatwiającymi zadanie.
  • Oficjalna strona Games with Gold