Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 10:30

autor: AlexB

Gameplay z taktycznego RPG-a Iron Danger prezentuje manipulację czasem

W sieci pojawił się pierwszy dłuższy gameplay z wersji pre-alfa Iron Danger - taktycznej gry RPG od fińskiego Action Squad Studios. Prezentuje on walkę wykorzystującą mechanikę manipulacji czasem.

Ponad trzy miesiące minęły od pierwszej zapowiedzi Iron Danger – taktycznego RPG-a od fińskiego studia Action Squad. Najwyższy czas zatem, by obejrzeć pierwszy dłuższy zapis rozgrywki z tego tytułu. Pojawił się on kilkadziesiąt godzin temu na oficjalnym kanale produkcji w serwisie YouTube i prezentuje fragment walki z przeciwnikami. Można go obejrzeć poniżej.

IRON DANGER W SKRÓCIE:
  • Producent: Action Squad Studios;
  • Wydawca: Action Squad Studios;
  • Gatunek: taktyczne RPG;
  • Platformy docelowe: PC, PlayStation 4, Xbox One;

Należy mieć na uwadze fakt, że opublikowany przez twórców gameplay pochodzi z wersji pre-alfa, zatem do premiery wiele może się jeszcze w Iron Danger zmienić. Dość dobrze przedstawia on jednak część elementów, które mają wyróżniać dzieło studia Action Squad. Po pierwsze, starcia, podczas których można wykorzystywać mechanikę manipulacji czasem. W tytule pojawi się opcja pozwalająca na cofnięcie się kilka chwil w przeszłość i, na przykład, uniknięcie ciosu przeciwnika lub synchronizację ataków postaci. Tych drugich ma być sporo, co widać na powyższym materiale filmowym. Warto też zauważyć, że wzorem chociażby Divinity: Original Sin, bohaterowie mogą podczas walki wykorzystać na swoją korzyść elementy terenu, na przykład podpalić rosnące zboże i zadać w ten sposób obrażenia przeciwnikowi.

Tej pięknej krainie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. - Gameplay z taktycznego RPG-a Iron Danger prezentuje manipulację czasem - wiadomość - 2018-08-16
Tej pięknej krainie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Drugim elementem, który ma wyróżniać Iron Danger i jest obecny na przygotowanym przez twórców gameplayu, jest specyficzny klimat. Akcja tytułu będzie się rozgrywać w fantastycznym świecie, łączącym fiński folklor i steampunk. Widać to zwłaszcza po przeciwnikach. Parze protagonistów – władającej magią Kipuny i jej towarzysza, Blacksmitha – przyjdzie zmierzyć się z armią tak zwanych Northlanderów, czyli cyborgów zagrażających bezpieczeństwu całego świata. Ich przedstawicieli możemy podziwiać na opublikowanym filmie.

Gdy potrafisz kontrolować czas, żadne eksplozje nie są straszne. - Gameplay z taktycznego RPG-a Iron Danger prezentuje manipulację czasem - wiadomość - 2018-08-16
Gdy potrafisz kontrolować czas, żadne eksplozje nie są straszne.

W przedstawiony fragment Iron Danger będzie można zagrać podczas targów gamescom 2018, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Jeśli zatem ktoś wybiera się w tym roku do Kolonii, będzie mógł przekonać się, jak tytuł faktycznie sprawuje się w akcji. Przypominamy, że produkcja zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Dokładna data premiery nie jest na razie znana.