Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Iron Danger (PC)

Iron Danger

Taktyczna gra RPG łącząca elementy fantasy i steampunku. W Iron Danger gracze śledzą losy młodej kobiety o imieniu Kipuna, która potrafi manipulować czasem. Umiejętności te wykorzystuje do walki ze złem. Za powstanie gry odpowiada Action Squad Studios.

RPG | fantasy | steampunk | turowe | widok izometryczny | taktyczne | indie

Okładka Iron Danger (PC)

data premiery gry:

25mar2020

PC

lis2020

PS4 XONE

Iron Danger to gra RPG na platformę PC, PS4 i XONE stworzona przez niewielkie studio Action Squad. Firma została założona przez doświadczonych deweloperów, którzy pracowali wcześniej m.in. w Rovio (cykl Angry Birds) i Remedy Entertainment (Alan Wake).

Fabuła

Gra została zainspirowana nordyckimi i fińskimi mitami oraz steampunkiem. Podczas zabawy śledzimy przygody młodej kobiety o imieniu Kipuna – zwykłej dziewczyny, która pewnego dnia otrzymała moc, dającą jej władzę nad czasem i śmiercią. Te niezwykłe umiejętności musi wykorzystać, by ocalić świat przed zagładą.

Mechanika

Iron Danger jest trójwymiarową, taktyczną grą RPG przeznaczoną do zabawy w ramach single playera. Rozgrywka opiera się na kilku fundamentach. Głównym jest eksploracja świata podzielonego na kilka zróżnicowanych krain. Jedną z nich jest rozbudowane miasto Kalevala – stolica ludzkości. Drugim ważnym miejscem jest Northlands, czyli północne krainy przejęte przez złą czarownicę Lowhee, której armia kieruje się w stronę wspomnianej metropolii. W trakcie zabawy trafiamy też do starożytnych świątyń, przemierzamy góry i lasy oraz wiele innych lokacji.

W trakcie wędrówki na naszej drodze stają rozmaite przeszkody – od prostych zagadek, przez pułapki, aż po groźnych przeciwników (ludzie, potwory, półmechaniczne istoty). Turowa walka odbywa się na dość nietypowych zasadach. Z jednej strony możemy bowiem na spokojnie wykonać ruch, np. zaatakować przeciwnika czy zrobić unik. Z drugiej da się manipulować czasem, cofając się nieco w przeszłość, unikając w ten sposób ciosu czy synchronizując ataki bohaterów. Podczas zabawy kierujemy bowiem Kipuną władającą magią oraz jednym z dwojga wojowników, specjalizujących się w klasycznych broniach.

Zabawa z czasem nie jest jedynym niecodziennym elementem. Równie ciekawie prezentuje się bowiem system rozwoju. Zamiast klasycznego zbierania punktów doświadczenia, zdecydowano się na rozwiązanie polegające na wykonywaniu specjalnych wyzwań. Iron Danger podsuwa nam zadania, których zaliczenie nagradzane jest nowymi zdolnościami i wzrostem statystyk postaci. Cele generowane są na podstawie stylu naszej gry, więc jeżeli dużo atakujemy, ale mało się bronimy, to z czasem herosi staną się silniejsi, ale defensywa nie będzie ich wielkim atutem.

Kwestie techniczne

Iron Danger na platformę PC, PS4 i XONE łączy różne klimaty – od klasycznej fantastyki, aż po steampunk, tworząc ciekawą mieszankę stylistyczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Wymagania wiekowe Iron Danger

16+

Wymagania sprzętowe Iron Danger

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza, 14 GB HDD, Windows 10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7 4.0 GHz GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 14 GB HDD, Windows 10 64-bit
Gameplay z taktycznego RPG-a Iron Danger prezentuje manipulację czasem
Gameplay z taktycznego RPG-a Iron Danger prezentuje manipulację czasem

wiadomość16 sierpnia 2018

W sieci pojawił się pierwszy dłuższy gameplay z wersji pre-alfa Iron Danger - taktycznej gry RPG od fińskiego Action Squad Studios. Prezentuje on walkę wykorzystującą mechanikę manipulacji czasem.

Iron Danger - w nowym RPG będziemy manipulować czasem
Iron Danger - w nowym RPG będziemy manipulować czasem

wiadomość9 maja 2018

Doczekaliśmy się zapowiedzi kolejnej gry RPG. Iron Danger - produkcja studia Action Squad - wyróżniać ma się m.in. możliwością manipulowania czasem i taktyczną walką.

PC
PS4
XONE