Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2018, 18:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Iron Danger - w nowym RPG będziemy manipulować czasem

Doczekaliśmy się zapowiedzi kolejnej gry RPG. Iron Danger - produkcja studia Action Squad - wyróżniać ma się m.in. możliwością manipulowania czasem i taktyczną walką.

Iron Danger inspirowane jest twórczością Tolkiena i steampunkiem. - Iron Danger - w nowym RPG będziemy manipulować czasem - wiadomość - 2018-05-10
Iron Danger inspirowane jest twórczością Tolkiena i steampunkiem.

Studio Action Squad zapowiedziało taktyczną grę RPG Iron Danger na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-ty. Przy okazji opublikowano też widoczny poniżej materiał wideo, na którym pokazano fragmenty rozgrywki z wersji pre-alfa, które dają ogólny obraz projektu. Tytuł ma być napędzany przez wciągającą historię opowiadającą o przygodach kobiety o imieniu Kipuna, która musi uratować świat. Podczas tej misji towarzyszyć będzie jej jeden z dwóch grywalnych wojowników.

Podczas zabawy będziemy oczywiście przemierzać świat i rozwijać postacie. Deweloperzy zarzekają się, że grinding został zminimalizowany, więc nie mamy się błąkać po mapie, walcząc z kim popadnie, byleby zdobyć nieco punktów doświadczenia. Turowa walka ma być jednak jedną z głównych atrakcji i wykorzystamy w niej mechanikę manipulowania czasem. Będzie można cofnąć się nieco w przeszłość, unikając pułapki czy ciosu zadanego przez przeciwnika. W podobny sposób będzie można synchronizować magiczne ataki Kipuny z ciosami zadawanymi przez towarzysza, potęgując ich moc.

Interesująco przedstawia się rozwój postaci. Wspomnieliśmy, że nie trzeba będzie grindować, by rosnąć w siłę. Zamiast tego produkcja rzucać ma nam specjalne wyzwania, oparte na stylu naszej gry. W ten sposób rozwiniemy statystyki postaci właśnie w obranym przez nas kierunku. Oznacza to, że jeżeli będziemy dużo atakować, a mało się bronić, to bohaterowie staną się silniejsi, ale ich defensywa pozostawi sporo do życzenia.

Sam świat Iron Danger, inspirowany m.in. twórczością Tolkiena, ma również oferować sporo atrakcji. Znajdziemy w nim wielkie świątynie stworzone przez naszych przodków, miasto Kalevala, a poza tym zwiedzimy góry i lasy, gdzie spotkamy innych ludzi, potwory, półmechaniczne istoty, a nawet bogów.

Wygląda na to, że szykuje się kolejna ciekawa produkcja dla miłośników gatunku RPG. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy Iron Danger doczeka się premiery, ale raczej nie nastąpi to w tym roku.