Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2012, 12:27

autor: luckie

Forza Motorsport 5 – czyżby nadjeżdżała kolejna odsłona wyścigów od Microsoftu?

Firma Microsoft poszukuje ludzi do produkcji kolejnej gry z serii Forza Motorsport. Wskazywałoby to, że prace nad następną częścią cyklu już trwają. Czyżby chodziło o Forza Motorsport 5?

Forza Motorsport 5 – czyżby nadjeżdżała kolejna odsłona wyścigów od Microsoftu? - ilustracja #1
Forza Motorsport 4

W sieci pojawiło się interesujące ogłoszenie. Firma Microsoft wraz ze studiem Turn 10 (odpowiedzialnym za cykl gier wyścigowych Forza Motorsport) poszukuje pracownika do pomocy w tworzeniu „kolejnej wersji Forza Motorsport”. Chodzi konkretnie o osobę na stanowisko starszego programisty, który ma zająć się trybem wieloosobowym. Oto wspomniane ogłoszenie:

Forza Motorsport 5 – czyżby nadjeżdżała kolejna odsłona wyścigów od Microsoftu? - ilustracja #2
Oferta pracy przy produkcji gry z cyklu Forza Motorsport

Jeśli macie potrzebne kwalifikacje, śmiało zgłaszajcie swoją kandydaturę. Zakładam jednak, że większość z Was interesuje raczej fakt powstawania nowej Forzy niż możliwość współpracy z firmą Microsoft. Nie wiadomo, czy chodzi tu o „piątkę”, czy może jakiegoś spin-offa pokroju Forza Horizon. Nie wiemy też, kiedy domniemana Forza Motorsport 5 miałaby się pojawić i co za tym idzie, czy przeznaczona będzie jeszcze na Xboksa 360, czy może już na kolejną generację konsoli Microsoftu. Ale jeśli faktycznie coś jest na rzeczy, z pewnością wkrótce usłyszymy więcej na ten temat.

Pierwsza część popularnego symulatora wyścigów Forza Motorsport wyszła w 2005 roku ekskluzywnie na konsolę Xbox. Do dziś ukazały się cztery odsłony cyklu, coraz bardziej rozwijając znaną formułę wyścigów samochodowych. Seria zasłynęła z realistycznego modelu jazdy i zaawansowanych opcji tuningu aut.

W drodze jest także Forza Horizon oferująca bardziej zręcznościowe podejście do znanego cyklu. Pracuje nad nią zespół Playground Games przy niewielkim udziale twórców poprzednich części, studia Turn 10. Gra porzuci formułę mistrzostw na rzecz otwartego świata, gdzie weźmiemy udział w różnych wydarzeniach fikcyjnego festiwalu samochodowego. W naszym kraju ukaże się ona 26 października 2012 roku w pełnej polskiej wersji językowej na Xboksa 360.