Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2017, 19:20

autor: Ender

Fortnite z siedmioma milionami graczy

Epic Games chwali się, że w grę Fortnite zagrało już ponad siedem milionów graczy. Deweloper niestety nie uściśla jaki procent z tej liczby bawił się z komercyjną wersją produkcji, a jaki jedynie z darmowym Fortnite: Battle Royale, który wystartował w ubiegłym miesiącu.

Producenci Fortnite ze studia Epic Games świętują na Twitterze kolejny sukces, chwaląc się tym, że w tytuł zagrało ponad siedem milionów graczy. Niestety w żadnym miejscu nie uściślają, w jakim procencie liczba ta odnosi się do komercyjnej kooperacyjnej wersji gry, której wciąż nieukończona wersja zadebiutowała na konsolach i PC pod koniec lipca tego roku, a jaki dotyczy Fortnite: Battle Royale, a więc samodzielnej wersji tytułu, działającej w modelu free-to play i oferującej zabawę w konwencji battle royale, który spopularyzowany został dzięki hitowemu Playerunknown's Battlegrounds.

W Fortnite i Fortnite: Battle Royale zagrało siedem milionów osób - Fortnite z siedmioma milionami graczy - wiadomość - 2017-10-04
W Fortnite i Fortnite: Battle Royale zagrało siedem milionów osób

Biorąc pod uwagę zainteresowanie gatunkiem battle royale, a także fakt, że w Fortnite: Battle Royale pierwszego dnia zagrało ponad milion osób, możemy śmiało podejrzewać, że spośród siedmiu milionów graczy znaczna część z nich wypróbowała jedynie darmową wersję Fortnite. Epic nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Deweloperzy cały czas pracują nad kolejnymi poprawkami, mapami i atrakcjami dla fanów ich obu produkcji. Jutro na przykład zadebiutuje nowa aktualizacja dla Fortnite, która wprowadza tryb hordobicia, w którym wspólnie odpieramy ataki coraz silniejszych fal przeciwników. Na miłośników Fortnite: Battle Royale czeka z kolei nowa opcja Duos, pozwalająca na nawiązanie stałej współpracy pomiędzy dwoma graczami. Do tytułu po przerwie wracają też zrzuty ekwipunku.

  1. Oceniamy wczesny dostęp gry Fortnite – z małej chmury duże zombie
  2. Oficjalna strona internetowa gry

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach