Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2017, 08:41

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Fortnite: Battle Royale z milionem graczy pierwszego dnia

Darmowa wersja Fortnite, oferująca zabawę w trybie battle royale, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Tylko pierwszego dnia projekt sprawdziło ponad milion osób.

Epic Games trafiło w dziesiątkę z Fortnite: Battle Royale. - Fortnite: Battle Royale z milionem graczy pierwszego dnia - wiadomość - 2017-09-28
Epic Games trafiło w dziesiątkę z Fortnite: Battle Royale.

Kilka dni temu na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych ukazała się gra Fortnite: Battle Royale, czyli darmowa i samodzielna wersja Fortnite, oferująca zabawę w trybie battle royale. Studio Epic Games pochwaliło się na Twitterze, że tylko w pierwszym dniu na sprawdzenie projektu zdecydowało się ponad milion osób. Tak duże zainteresowanie z pewnością pokazało deweloperom, że warto rozwijać ten tytuł. Firma planuje już nowe mapy oraz opcje umożliwiające dostosowywanie postaci, a to dopiero początek nadchodzących zmian. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to przypominamy, że Fortnite: Battle Royale pobierzecie z:

Fortnite: Battle Royale na dzień dobry został dużym hitem.
Fortnite: Battle Royale na dzień dobry został dużym hitem.
Fortnite: Battle Royale w skrócie:
  1. samodzielna i darmowa wersja Fortnite;
  2. oferuje zabawę w trybie battle royale;
  3. dostępna od kilku dni na konsolach XOne i PS4 oraz PC-tach;
  4. pierwszego dnia skusiło się na nią ponad milion osób.

W ramach przypomnienia – Fortnite: Battle Royale to gra w stylu tegorocznego mega hitu Playerunknown's Battlegrounds. Podczas zabawy setka osób trafia na dużą wyspę, gdzie walczą o przetrwanie. Na początku nie mamy praktycznie żadnego wyposażenia, ale w trakcie potyczki można znaleźć przydatne gadżety, pomagające w dalszych zmaganiach. Wygrywa osoba, która utrzyma się przy życiu do samego końca. W odróżnieniu od PB i innych produkcji z trybem battle royale, w grze studia Epic Games można dodatkowo stawiać rozmaite konstrukcje, dające liczne opcje taktyczne.

Obecnie Fortnite: Battle Royale oferowane jest jako samodzielna produkcja i nie wiadomo jeszcze, czy kiedykolwiek połączy się ze zwykłym Fortnite, które oferuje nieco inne doznania, skupiając się na trybie PvE. Ponadto „podstawka” aktualnie jest sprzedawana w ramach wczesnego dostępu, ale ostateczna wersja, która pojawi się w przyszłym roku, rozprowadzana ma być za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play.