Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2017, 21:45

autor: Entelarmer

Call of Cthulhu przesunięte na 2018 rok

Studio Cyanide wycofało się z planów wydania Call of Cthulhu w tym roku. Nowa produkcja oparta na twórczości H.P. Lovecrafta ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4 dopiero w 2018 roku.

Nowa gra z Cthulhu jako prezent na gwiazdkę? Niestety, nie tym razem. - Call of Cthulhu przesunięte na 2018 rok - wiadomość - 2017-09-27
Nowa gra z Cthulhu jako prezent na gwiazdkę? Niestety, nie tym razem.

Zła wiadomość dla fanów twórczości H.P. Lovecrafta. Studio Cyanide poinformowało o przesunięciu premiery Call of Cthulhu z końcówki 2017 na 2018 rok. Nową datę zdradzono w komentarzu na Twitterze do krótkiego filmiku zamieszczonego przez twórców. Zespół nie podał przyczyny opóźnienia, ograniczając się jedynie do obietnicy podania konkretnej daty „najszybciej jak to możliwe” oraz zapewnienia o chęci dostarczenia „najlepszej możliwe gry”. Być może studio postanowiło zrezygnować z premiery w okresie świątecznym, wypełnionym głośnymi premierami w rodzaju Call of Duty: WWII, FIFA 18 czy też Star Wars Battlefront II oraz wieloma pomniejszymi tytułami, które mogłyby odciągnąć uwagę od produkcji Cyanide. Sam filmik również nie zdradza niczego interesującego, choć z pewnością podsyca apetyt fanów mrocznego uniwersum, którzy mogą skarżyć się na niedosyt produkcji z mitologią Cthulhu w tle. Na razie pozostaje im uzbroić się w cierpliwość.