Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 listopada 2006, 14:18

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Firma THQ przewiduje duży sukces Wii

Brian Farrel, prezes firmy THQ, odpowiedzialnej między innymi za takie hity jak Warhammer 40,000: Dawn of War czy Company of Heroes stwierdził w trakcie konferencji prasowej , że przewiduje wysoką sprzedaż najnowszej konsoli Nintendo oraz potwierdził plany wydania gier na Wii w przyszłym roku.

Brian Farrel, prezes firmy THQ, odpowiedzialnej między innymi za takie tytuły jak Warhammer 40,000: Dawn of War czy Company of Heroes stwierdził w trakcie konferencji prasowej, że przewiduje wysoką sprzedaż najnowszej konsoli Nintendo oraz potwierdził plany wydania gier na Wii w przyszłym roku.

Według słów innych przedstawicieli THQ obecnych na konferencji, Wii ma szansę sprzedać się w wielu milionach egzemplarzy, a tworzenie gier przeznaczonych specjalnie na tą konsolę może okazać się opłacalne.

Z nieco większą ostrożnością firma podchodzi do PlayStation 3. Zdaniem jej przedstawicieli, Sony wciąż jest na etapie udoskonalania systemu online i do połowy przyszłego roku nie ma co liczyć na duże zyski z opłat pobieranych za ściąganie gier za jego pośrednictwem.

Pełne nagranie z konferencji dostępne jest na stronie THQ.