Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2012, 15:40

autor: Hed

Firma NCsoft sprzedała ponad 2 miliony egzemplarzy Guild Wars 2

Guild Wars 2 przekroczył pułap 2 milionów sprzedanych egzemplarzy. Świetnym wynikiem pochwaliła się firma NCsoft. Studio ArenaNet, które odpowiada za grę, zapewniło też, że w przygotowaniu są nowe przygody i atrakcje.

Firma NCsoft sprzedała ponad 2 miliony egzemplarzy Guild Wars 2 - ilustracja #1
Guild Wars 2 – 2 miliony sprzedanych egzemplarzy.

Firma NCsoft sprzedała ponad 2 miliony egzemplarzy Guild Wars 2. Gra wystartowała pod koniec ubiegłego miesiąca i już w przedsprzedaży osiągała dobre rezultaty. Popularność produkcji była na tyle duża, że wydawca zdecydował się nawet tymczasowo wstrzymać jej sprzedaż cyfrową. Według NCsoftu w grze przebywa zwykle ponad 400 tysięcy graczy jednocześnie. Bez wątpienia jest to więc duży sukces.

„Reakcje z całego świata uzasadniają czas i troskę, jaką poświęciliśmy Guild Wars 2” – powiedział Mike O’Brien, szef studia ArenaNet, które stworzyło grę. Deweloper pracował nad nią przez kilka długich lat, nie dzieląc się zbyt wieloma informacjami na jej temat. O’Brien zapewnił, że druga część Guild Wars dopiero się rozkręca, bo ekipa szlifuje swoje dzieło i pracuje nad nowymi przygodami rozgrywającymi się w dynamicznym świecie.

Dwa miliony egzemplarzy w ciągu kilkunastu dni to naprawdę dobry wynik, który nie powinien nikogo dziwić. Guild Wars 2 to jedna z ważniejszych premier tego roku i tytuł niezwykle udany, o czym pisaliśmy w poniedziałkowej recenzji. Dobry start dla tytułu MMO to jednak nie wszystko – ważne jest to jak poradzi on sobie w kolejnych tygodniach. Zobaczymy, czy ArenaNet zdoła utrzymać zainteresowanie graczy obiecaną nową zawartością.

Guild Wars 2 to gra MMO opowiadająca o starciu kilku ras z potężnymi smokami. Produkcja zaskakuje świeżym podejściem do gatunku oraz ciekawymi pomysłami na to, jak usprawnić zwykle toporną rozgrywkę. Cena sugerowana pudełkowej wersji gry w Polsce wynosi 199,90 zł.

  1. Oficjalna strona Guild Wars 2