Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Wargaming.net Press Release 3 kwietnia 2014, 22:14

Finały Mistrzostw Świata World of Tanks w Warszawie

W ten weekend w Multikinie w Złotych Tarasach rządzić będą czołgi i rywalizacja najlepszych eSportowców świata!

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wargaming z duma informuje, że Wielkie Finały Ligi Wargaming.net w World of Tanks startują w ten piątek 4.04.2014 w Multikinie, na trzecim piętrze Złotych Tarasów. Ceremonia otwarcia i pierwsze mecze zaplanowane są na godzinę 12.00

„Już w pierwszym roku istnienia ligi Wargaming.net dołączyło do nas ponad 200.000 graczy z całego świata. To sprawiło, że nasza organizacja szybko stała się ważną częścią globalnej sceny eSportowej,” mówi Mohamed Fadl, dyrektor eSportu w Wargaming na Europę i USA. „Wielki finał w Polsce to ukoronowanie trzech sezonów istnienia ligi i nie możemy się doczekać, aby wyłonić pierwszych mistrzów świata.”

Transmisja wszystkich 3 dni zawodów będzie dostępna na żywo z profesjonalnym komentarzem http://www.twitch.tv/eslpl_wot

Zawody trwają 3 dni, od piątku 12.00 do niedzieli wieczór. Jest to wydarzenie otwartym dla publiczności z bezpłatnym wstępem. Każda zainteresowana osoba może przyjść i podziwiać na żywo najlepszych cyber atletów z całego świata oraz wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami, które odbędą się w trakcie trwania zawodów. Dla widzów przygotowane będą kody bonusowe i zaproszeniowe do World of Tanks, a dla najwierniejszych fanów specjalnie upominkowe zestawy okolicznościowe związane z warszawskimi finałami.

W finale Mistrzostw Świata w World of Tanks w Warszawie wystąpi 14 najlepszych drużyn eSportowych z całego globu. Szczególnie pasjonująco zapowiada się piątkowa rywalizacja w grupie A, gdzie zagrają Lemming Train z Polski, Synergy z Rosji, team WUSA z Niemiec, SIMP z USA. W grupie B zobaczymy natomiast drużyny NOA z Korei Południowej, U Are Dead z Azji, The RED Rush: Unity z regionu WNP oraz Energy Pacemaker z Chin. rużyny, które w cyklu trwania 3 sezonu ligi zgromadziły najwięcej punktów, czyli Virtus.pro z Rosji, Fnatic z USA, Na’Vi z WNP, PVP Super Friends z Azji, ARETE z Korei południowej i JL Sports wystąpią od razu w fazie playoff.

Wydarzenie jest wspierane przez miasto stołeczne Warszawa oraz firmy Razer, Alienware oraz PayPal.

„Wargaming wyniósł rywalizację wirtualnych czołgów na zupełnie nowy poziom, społeczność skupiona wokół World of Tanks rozwija się dynamicznie, a finał warszawski połączy wszystkie regiony świata w jednym miejscu,” powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel firmy Razer i jej prezes. „Cieszymy się, że możemy wesprzeć to wydarzenie naszym sprzętem, kultową myszą DeathAdder i profesjonalnymi podkładkami Goliathus. Wszystkim uczestnikom i widzom życzę powodzenia i dobrej zabawy!”

Więcej informacji na temat Wielkich Finałów ligi Wargaming.net dostępne jest pod adresem: http://www.thegrandfinals.com

O Lidze Wargaming.net

Liga Wargaming.net to profesjonalna liga eSportowa, która pozwala cyber atletom rozwijać się, przechodzić na zawodowstwo i zostać legendami rozgrywek, a graczom okazjonalnym poznać oraz doświadczać rywalizacji na profesjonalnym poziomie. Widzowie otrzymują ciekawe widowisko o wysokim poziome realizacji. Oficjalna strona ligi: www.wargaming.net/league/