Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2011, 11:35

autor: Sarge

Final Fantasy XV zadebiutuje także na Wii U i PC? Zapowiedź na E3 2012?

Według plotek ujawnionych przez brytyjski magazyn GamesMaster, na przyszłorocznych targach E3 zostanie zapowiedziana gra Final Fantasy XV. Produkcja firmy Square Enix miałaby zostać wydana na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U oraz PC.

Brytyjski magazyn GamesMaster donosi, że firma Square Enix niedługo zapowie grę Final Fantasy XV. Obecnie zachodni gracze czekają na premierę odsłony Final Fantasy XIII-2, która kilka dni temu zadebiutowała w Japonii.

W najnowszym numerze wspomnianego periodyku pojawiły się plotki, jakoby piętnasta odsłona popularnej serii jRPG miała zostać ogłoszona na przyszłorocznych targach E3 w trakcie konferencji Square Enix. Oznaczałoby to, że pierwsze informacje na temat omawianego tytułu otrzymalibyśmy w dniach 5-7 czerwca.

Final Fantasy XV zadebiutuje także na Wii U i PC? Zapowiedź na E3 2012? - ilustracja #1

Doniesienia magazynu GamesMaster przynoszą jeszcze jedną, dość intrygującą plotkę – Final Fantasy XV miałby zadebiutować na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U oraz PC. O ile informacja o dwóch pierwszych platformach sprzętowych nie powinna nikogo dziwić, tak wydanie wersji na nadchodzącą konsolę Nintendo i komputery osobiste byłoby dość nieoczekiwanym wydarzeniem.

Seria Final Fantasy to jeden z najbardziej popularnych cyklów gier jRPG na konsolach. Czternasta odsłona serii reprezentuje gatunek MMO, więc przy okazji „piętnastki” oczekiwalibyśmy powrotu do sprawdzonej konwencji rozbudowanej przygody dla jednego gracza. Z pewnością możemy spodziewać się nowych bohaterów i historii. W ostatnim czasie firma Square Enix dość mocno eksploatowała uniwersum Final Fantasy XIII, więc takie odświeżenie mogłoby wyjść graczom i serii na dobre.