Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2012, 10:24

autor: Hed

Final Fantasy XIV odchodzi z klasą. Nowa wersja gry ruszy w 2013 roku

Firma Square-Enix upamiętniła finał dotychczasowej wersji Final Fantasy XIV imponującą animacją. Serwery gry wyłączono w ramach przygotowania do startu jej nowej odsłony, zatytułowanej A Realm Reborn, która ruszy w 2013 roku na PC i PlayStation 3.

Zamknięto serwery Final Fantasy XIV. Nowa wersja gry ruszy w 2013 roku. - Final Fantasy XIV odchodzi z klasą. Nowa wersja gry ruszy w 2013 roku - wiadomość - 2012-11-12
Zamknięto serwery Final Fantasy XIV. Nowa wersja gry ruszy w 2013 roku.
Final Fantasy XIV
  • Zamknięto serwery Final Fantasy XIV
  • Square-Enix pożegnało dotychczasową wersję gry imponującą animacją
  • Produkcja powróci w nowej wersji w 2013 roku na PC i PS3

Firma Square-Enix zamknęła serwery gry Final Fantasy XIV, aby rozpocząć przygotowania do startu jej odświeżonej wersji, zatytułowanej A Realm Reborn. Z tej okazji wypuszczono imponującą animację, obrazującą wydarzenia, jakie zaszły w finale tego etapu produkcji (czyli rozdziale The Seventh Umbral Era). Japończycy odpowiedzialni za Final Fantasy są znani ze świetnych filmów, więc przygotujcie się na ponad pięć minut wizualnego odlotu.

Datę wyłączenia serwerów Final Fantasy XIV podano w ubiegłym miesiącu. Dane postaci z gry zostały zapisane 31 października, chociaż gracze mogli logować się do wczoraj. W miniony weekend posiadacze wszystkich kont zostali też zaproszeni do pogrania za darmo, aby zobaczyć finał starej „czternastki”. Poniższe wideo jest zwieńczeniem wątków fabularnych podejmowanych w kolejnych zadaniach i aktualizacjach, więc w pełni zrozumieją je tylko fani produkcji.

Final Fantasy XIV wystartowała w 2010 roku i początkowo wzbudzała spore zainteresowanie. Szybko okazało się jednak, że gra ma dużo wad i sprawia wrażenie niedokończonej. Square-Enix postanowiło gruntownie przebudować tytuł i zorganizować jego drugą premierę. A Realm Reborn, nowy Final Fantasy XIV, wystartuje w 2013 roku na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 3. Zapisy na testy wersji alfa gry są przyjmowane na oficjalnej stronie.

Final Fantasy XIV odchodzi z klasą. Nowa wersja gry ruszy w 2013 roku - ilustracja #2Co dostaniemy w odświeżonej „czternastce”? „Wierzymy że wersja 2.0 Final Fantasy XIV może być uznawana za następną prawdziwą odsłonę Final Fantasy” – zapewniał w czerwcu Naoki Yoshida, producent gry. Taki efekt pomogą osiągnąć nowy system serwerów, podrasowany silnik graficzny, przebudowany interfejs, lepszy kreator postaci i dziesiątki innych zmian. Tytuł będzie multiplatformowy – jedną postacią zagramy na PC i PS3.

  1. Oficjalna strona Final Fantasy XIV