Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2020, 11:48

Final Fantasy VII Remake osiągnęło złoty status

Zatrudniony w Square Enix Tetsuya Nomura poinformował, że gra Final Fantasy VII Remake została ozłocona. Tym samym możemy być pewni, że ustalony na kwiecień termin premiery zostanie dotrzymany.

Final Fantasy VII Remake zadebiutuje 10 kwietnia na PlayStation 4. - Final Fantasy VII Remake osiągnęło złoty status - wiadomość - 2020-03-04
Final Fantasy VII Remake zadebiutuje 10 kwietnia na PlayStation 4.

W wywiadzie z serwisem 4Gamer.net Tetsuya Nomura z firmy Square Enix poinformował, że gra Final Fantasy VII Remake osiągnęła tzw. złoty status. Oznacza to, że prace nad projektem zostały ukończone i do tłoczni trafiły płyty z ostateczną wersją. Nie musimy się zatem obawiać, że produkcja zaliczy kolejne opóźnienie.

Przypomnijmy, że Final Fantasy VII Remake zmierza wyłącznie na PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 10 kwietnia tego roku.

Na grę czekamy już długo. Premiera początkowo planowana była na 2016 rok. Projekt okazał się jednak ambitniejszy niż zakładano. Wymusiło to nie tylko wydłużenie prac, ale również rozbicie remake’a na epizody. Kwietniowa premiera przyniesie nam więc tylko część historii znanej z pierwowzoru, ale twórcy rozpoczęli już produkcję następnego odcinka.

Jak prezentuje się Final Fantasy VII Remake w akcji można sprawdzić dzięki wersji demonstracyjnej, która trafiła wczoraj na PlayStation 4. Pozwala ona przetestować misję bombową Mako Reactor 1. Niestety, postępy z dema nie zostaną przeniesione do pełnego wydania, więc potem tę przygodę trzeba będzie przejść ponownie.

Warto dodać, że od pewnego czasu krążą plotki o możliwej wersji pecetowej, ale jeśli takowa powstanie, to sporo na nią poczekamy. Na okładce wydania na PlayStation 4 znalazła się informacja, że Final Fantasy VII Remake dostępne będzie wyłącznie na PS4 do 10 kwietnia 2021 roku. Dopiero po upływie tego terminu produkcja na szanse trafić na inne platformy sprzętowe.

  1. Square Enix – oficjalna strona firmy
  2. Final Fantasy VII Remake – oficjalna strona gry