Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2013, 14:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Film prezentujący moda Warcraft: A New Dawn - fanowski sequel Warcraft III

Od dłuższego czasu trwają prace nad Warcraft: A New Dawn - fanowskim modem gry StarCraft II, będącym nieoficjalną kontynuacją Warcraft III: Reign of Chaos. Kilka dni temu w sieci wylądował film prezentujący w akcji wczesną wersję modyfikacji.

W sieci pojawił się film prezentujący w akcji bardzo wczesną wersję moda Warcraft: A New Dawn. Jest to fanowska modyfikacja gry StarCraft II, mająca być w założeniach nieoficjalną kontynuacją Warcraft III: Reign of Chaos.

Przed twórcami pozostało jeszcze dużo pracy, ale już teraz widać spory potencjał w tym projekcie. Fani serii Warcraft powinni go śledzić tym bardziej, że firma Blizzard od wielu lat nie zapowiada kolejnej odsłony cyklu („trójka” ukazała się w 2002 roku). O wszelkich szczegółach na temat moda poczytacie na oficjalnej stronie internetowej. Postępy w pracach można śledzić również na Facebooku.

Warcraft to seria strategii czasu rzeczywistego autorstwa firmy Blizzard. Niestety, twórcy do tej pory nie zapowiedzieli pełnoprawnej kontynuacji trzeciej części – doczekaliśmy się jedynie dodatku Warcraft III: The Frozen Throne. Obecnie marka Warcraft jest wykorzystywana przede wszystkim do rozwijania popularnej gry MMO World of Warcraft, która doczekała się czterech rozszerzeń i obecnie może poszczycić się bazą ponad 10 milionów opłacających abonament użytkowników.