Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 września 2012, 16:10

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Film anime Mass Effect: Paragon Lost ukaże się 28 grudnia. Zobacz nowy zwiastun

Na oficjalnej stronie anime Paragon Lost, osadzonego w uniwersum gry Mass Effect studia BioWare, zapowiedziano, że produkcja pojawi się w sprzedaży 28 grudnia w wersji na DVD i Blu-Ray. Film opowiada o przygodach Jamesa Vegi i jego walce z tajemniczą rasą Zbieraczy.

Film anime osadzony w uniwersum serii o przygodach komandora Sheparda i załogi Normandii – Mass Effect: Paragon Lost – ukaże się 28 grudnia na DVD i Blu-Ray. Taką informację podano na oficjalnej stronie produkcji, za którą odpowiada amerykańskie studio Funimation we współpracy z japońskim Production I.G. (znanym z serialów Ghost in the Shell: Standalone Complex i Innocence oraz prac nad animacjami w pierwszej odsłonie filmu Kill Bill).

Film anime Mass Effect: Paragon Lost ukaże się 28 grudnia. Zobacz nowy zwiastun - ilustracja #1

Zamówienia przedpremierowe na film można składać chociażby w sklepie Amazon. Przy okazji ujawnienia zmienionej daty premiery (wcześniej mówiono o 13 listopada) zaprezentowano nowy zwiastun produkcji.

Akcja Mass Effect: Paragon Lost rozgrywa się przed wydarzeniami opowiedzianymi w Mass Effect 3. Głównym bohaterem anime jest James Vega, porucznik Przymierza, który wraz z grupą podległych mu żołnierzy musi zmierzyć się z tajemniczą rasą Zbieraczy na jednej z odległych planet. Głosu postaci udziela Freddie Prinze Jr., znany z komputerowej odsłony kosmicznej trylogii.

Film anime nie jest jedyną inicjatywą tego rodzaju w uniwersum serii Mass Effect. Może się ono pochwalić bardzo aktywną społecznością fanów tworzących nieoficjalne, mniej lub bardziej poważne produkcje osadzone w świecie komandora Sheparda. Są wśród nich opowiadania, filmy, gry czy komiksy. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługuje cykl Mass Effect: Marauder Shields, stworzony przez Polaka o nicku Koobismo, który doczekał się już 33 odsłon i zawiera propozycję alternatywnego zakończenia Mass Effect 3. Z kolei w lutym serwis Machinima zamieścił w serwisie Youtube interaktywny film fanowski Mass Effect: Assignment, autorstwa użytkownika Sneaky Zebra.