Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 11:01

autor: luckie

Finding Shepard – fanowska przygodówka w świecie Mass Effect

Mass Effect 3, wraz z przygodówką Finding Shepard, być może doczeka się wreszcie porządnego zakończenia. Miłośnicy Mass Effecta i gier typu point-and-click ucieszą się na wieść o tym, że nieusatysfakcjonowana finałem „trójki” fanka tworzy własny epilog wojny ze Żniwiarzami.

 

Finding Shepard – fanowska przygodówka w świecie Mass Effect - ilustracja #1
Finding Shepard

Jeśli nawet rozszerzone zakończenie Mass Effect 3 pozostawiło Cię z uczuciem niedosytu, a na dokładkę jesteś fanem klasycznych przygodówek point-and-click, to z uśmiechem przyjmiesz wiadomość o Finding Shepard. Jest to ni mniej ni więcej, a osadzona w świecie Mass Effecta gra przygodowa typu „wskaż i kliknij” z oprawą przypominającą legendarne The Secret of Monkey Island. Autorką tej ciekawej produkcji jest znana pod pseudonimem Nightfable użytkowniczka Adventure Game Studio – darmowego zestawu narzędzi dla domorosłych twórców prostych gier przygodowych. Uwaga, spoilery!

Fabuła Finding Shepard zawiązuje się zaraz po zakończeniu Mass Effect 3, w którym Shepard decyduje się zniszczyć Żniwiarzy. Gracz wciela się w Jack próbującą odnaleźć komandora po spektakularnych fajerwerkach kończących odwieczną wojnę istot żyjących z rasą insektoidalnych syntetyków. Niestety, jak to zwykle bywa, porywczy temperament „Obiektu Zero” pakuje ją w kłopoty. Jack trafia do aresztu domowego po tym jak w przypływie gniewu uderza admirała Hacketta, który zasugerował, że Shepard najprawdopodobniej nie żyje. Celem Jack jest wyrwać się spod skrzydeł Przymierza i dostać się na Cytadelę, gdzie może przebywać komandor. Pod względem rozgrywki, Finding Shepard to typowa przygodówka point-and-click – z grubsza, polega na odpowiednim wykorzystywaniu interaktywnych przedmiotów. W grze spotkamy kilku starych znajomych – między innymi Mirandę, Wrexa i Kasumi.

W krótkim czasie projekt zyskał spore zainteresowanie. Na tyle duże, że możliwe stało się udźwiękowienie kwestii wypowiadanych przez główną bohaterkę. Wprawdzie nie będzie ona przemawiała głosem znanym z oryginału, ale wcielajaca się w nią Natalie Loftarse daje radę. Próbek jej głosu możecie posłuchać pod tym adresem. Gra jest jeszcze w fazie produkcji i, jako że pracuje nad nią jedna osoba, trudno powiedzieć, kiedy zostanie ukończona. Autorka obiecuje opublikować demo gry, gdy tylko będzie gotowe. Nie możemy się już doczekać!

Poniżej znajdziecie kilka screenów z Finding Shepard:

Finding Shepard – fanowska przygodówka w świecie Mass Effect - ilustracja #2
Finding Shepard – fanowska przygodówka w świecie Mass Effect - ilustracja #3
Finding Shepard – fanowska przygodówka w świecie Mass Effect - ilustracja #4
Finding Shepard – fanowska przygodówka w świecie Mass Effect - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3