Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 11:00

autor: Marcin Skierski

Sprzedano 7 milionów egzemplarzy pecetowej wersji gry Minecraft

Studio Mojang może pochwalić się liczbą 7 milionów sprzedanych egzemplarzy gry Minecraft tylko w wersji na PC. Z oficjalnej strony internetowej wynika, że ta granica została właśnie przekroczona, udowadniając ogromną popularność tej produkcji.

Pecetowa wersja niezwykle popularnej gry Minecraft została zakupiona przez ponad 7 milionów graczy. Taką informację można wyczytać z nieustannie aktualizowanych statystyk na oficjalnej stronie internetowej.

W chwili pisania tej wiadomości, pełną wersję Minecrafta nabyło dokładnie 7 001 481 osób. Należy jednocześnie pamiętać, że wzięto tutaj pod uwagę wszystkie edycje gry, jakie były dostępne w sprzedaży. W maju 2009 roku zadebiutowała alfa, w grudniu 2010 roku pojawiła się beta, a w listopadzie 2011 roku oficjalnie udostępniono końcowy produkt.

Minecraft daje graczom niemal nieograniczone możliwości w zakresie kreacji świata

Dodajmy, że na oficjalnej stronie do tej pory zarejestrowało się 37,42 milionów użytkowników – dzięki temu mogą oni sprawdzić demo gry. Zostało ono udostępnione wraz z ostatnią aktualizacją 1.3.1, zastępując tym samym darmową, ale bardzo ograniczoną edycję Classic, która w ten sposób przestała być wspierana przez twórców.

Minecraft ukazał się nie tylko na PC, ale także na Xboksie 360 oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemów operacyjnych iOS lub Android. Wersja na konsolę firmy Microsoft niedawno przekroczyła liczbę 3 milionów sprzedanych egzemplarzy, a dziennie sprzedaje się średnio 17 tysięcy sztuk tej edycji. Aktualne statystyki przenośnego Minecrafta nie są znane, ale w marcu przekroczono próg miliona kopii.

Minecraft to prawdziwy fenomen i jedna z najbardziej popularnych gier niezależnych ostatnich lat. Produkt osiągnął wielki sukces mimo archaicznej oprawy graficznej. W dużym stopniu pomogła w tym duża dowolność w kreowaniu wirtualnego uniwersum przez graczy. Zostajemy wrzuceni do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z prostych sześcianów i możemy tak naprawdę zrobić wszystko, co nam się podoba.