Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2018, 11:18

autor: Serek

FIFA 19 z pierwszym patchem naprawiającym bugi

Od premiery FIF-y 19 nie minął nawet tydzień, a EA Sports już wypuściło łatkę naprawiającą uciążliwe bugi. Patch trafił jak na razie tylko na PC, ale posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One mogą się go spodziewać w najbliższej przyszłości.

Gdyby tylko Paulo Dybala zdecydował się grać dla reprezentacji Polski. - FIFA 19 z pierwszym patchem naprawiającym bugi - wiadomość - 2018-10-04
Gdyby tylko Paulo Dybala zdecydował się grać dla reprezentacji Polski.
FIFA 19 W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: EA Sports
 2. Wydawca: Electronic Arts
 3. Gatunek: gra sportowa
 4. Platformy: PC, XONE, PS4, X360, PS3, Switch
 5. Data premiery: 28 września 2018 r.

Od premiery tegorocznej odsłony FIF-y minęło już kilka dni. Gracze zdążyli zapoznać się z podstawowymi zmianami, które dotknęły kolejną część serii. Niestety, podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, użytkownicy ponownie dostali niedopracowany produkt. I również zgodnie z tradycją, kilka dni po premierze doczekaliśmy się patcha, który ma naprawić uciążliwe bugi. Jak na razie, aktualizacja trafiła tylko do posiadaczy komputerów osobistych. Pojawienie się jej na Xboksie One oraz PlayStation 4 jest najpewniej kwestią dni.

Pierwszy patch skupia się głównie na usunięciu uciążliwych bugów. Na naprawę problemów z rozgrywką przyjdzie jeszcze czas. Szkoda, że twórcy nie postarali się od razu dokonać korekty, bowiem gracze od premiery skarżą się na niedociągnięcia związane z nowym systemem taktyki czy nieintuicyjnymi zmianami w menu składu. Producenci tłumaczą taką kolejność „łatania” gry próbą zachęcenia użytkowników do nauczenia się podstawowych zasad gry. W komunikacie na oficjalnej stronie EA Sports możemy przeczytać:

To dopiero początek życia naszej gry. Nie chcemy, żeby gracze pomyśleli, że nie słuchamy ich próśb. Nie chcielibyśmy przeprowadzać drastycznych zmian w FIF-ie 19, ale cały czas monitorujemy błędy i będziemy przygotowywać kolejne patche.

Błędy naprawione przez patch:

 1. Pasek siły strzału podczas stałych fragmentów w meczach sieciowych niekiedy wzrastał do 100%, podczas gdy gracze naciągali go w mniejszym stopniu.
 2. Czasami gdy gracz używał zwykłego strzału, ładowała się animacja strzału wewnętrzną częścią stopy.
 3. Dodano oficjalne loga oraz makiety związane z Superpucharem Europy.
 4. Naprawiono błąd związany z niedopasowaniem odpowiedniego fragmentu hymnu Ligi Mistrzów podczas prezentacji wyjściowych jedenastek.
 5. Naprawiono błąd, który sprawiał, że w niektórych miejscach na ekranie nazwisko Neymara było wyświetlane jako „Jr”.
 6. Edycja wyglądu Alexa Huntera w trybie The Journey wyświetlała się źle niektórym użytkownikom.
 7. Usunięto błąd, który sprawiał, że Petr Cech nosił swój kask nawet podczas scen negocjowania kontraktu.
 8. Naprawiono błąd, który w niektórych sytuacjach uniemożliwiał zablokowanie oferty w trybie kariery.
 9. Dodano nową cieszynkę dla Jessego Lingarda.
 10. Wprowadzono wiele zmian wizualnych, naprawiających loga, nazwiska zawodników czy stadiony.

Wyżej wymienione usprawnienia to tylko wierzchołek góry lodowej. Pełną listę zmian możecie zobaczyć tutaj. Miejmy nadzieję, że twórcy będą uważniej wsłuchiwać się w głosy społeczności i w przyszłości dostaniemy odpowiednie poprawki do gry.

 1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 19
 2. Recenzja gry FIFA 19