Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2018, 10:17

autor: Serek

FIFA 19 najchętniej kupowaną grą tygodnia w Wielkiej Brytanii

Debiut FIF-y 19 już za nami. Jak można było się spodziewać - produkcja trafiła do tysięcy graczy na całym świecie. Zadebiutowała również na pierwszym miejscu listy konsolowych bestsellerów z ostatniego tygodnia w Wielkiej Brytanii, mimo że sprzedaż gry w pierwszym tygodniu od premiery była niższa o 25% względem poprzedniczki.

FIFA 19 najchętniej kupowaną grą tygodnia w Wielkiej Brytanii - ilustracja #1

Jak donosi serwis GamesIndustry, FIFA 19 jest najchętniej kupowaną grą tygodnia w Wielkiej Brytanii. Produkcja Electronic Arts wyprzedziła w rankingu takie tuzy jak Spider-Man, Shadow of the Tomb Raider czy Grand Theft Auto V. Rysą na diamencie jest informacja, że sprzedaż kopii fizycznych gry w pierwszym tygodniu od premiery spadła aż o 25% względem premiery FIF-y 18. Należy jednak pamiętać, że zestawienie uwzględnia wyłącznie pudełka, pomijając wersje cyfrowe, które od wielu lat próbują zdominować „typową” sprzedaż.

Ranking stworzony przez GfK Chart-Track uwzględnia tylko sprzedaż na konsolach. FIFA 19 na PlayStation 4 stanowi 64% całej puli. Wersja na Xboksa One to 35% sprzedaży, a pozostały 1% przypadł edycji na Nintendo Switch. Warto podkreślić, że odsłony na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 nie zostały ujęte w rankingu. Pojawienie się na rynku nowej odsłony FIF-y sprawiło, że Spider-Man spadł na drugą lokatę. Produkcja studia Insomniac może natomiast pochwalić się tytułem drugiej najlepiej sprzedającej się gry tego roku w Wielkiej Brytanii. Sukces tym większy, że jest to tytuł ekskluzywny, który trafił wyłącznie na PlayStation 4.

Podium zamyka Shadow of the Tomb Raider, które miało swoją premierę niespełna dwa tygodnie temu. W naszej recenzji Przemek Zamęcki przyznał grze ocenę 8,5 i pochwalił za ciekawy i różnorodny świat, który się przyjemnie eksploruje. Zauważył jednak, że długotrwały brak szybkiej akcji może znużyć gracza, a fabuła nie jest godna zwieńczenia trylogii.

Pierwsze miejsce w rankingu nie powinno dziwić w przypadku FIF-y 19. Co roku rzesze graczy wyczekują premiery kolejnej części najbardziej popularnego cyklu o piłce nożnej na świecie. Nie inaczej było tym razem, szczególnie że chociaż nie uświadczymy rewolucji, to w nowej odsłonie mamy do czynienia z kilkoma istotnymi nowinkami - na czele z wyborem zasad w trybie szybkiego meczu czy usprawnieniach FUT-a.

Top 10 zeszłego tygodnia w UK:

1. FIFA 19

2. Spider-Man

3. Shadow of the Tomb Raider

4. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy

5. GTA V

6. Mario Kart 8: Deluxe

7. The Elder Scrolls Online

8. NBA 2K18

9. Valkyria Chronicles IV

10. Minecraft: Xbox Edition

  1. Oficjalna strona internetowa EA Sports
  2. Poradnik do gry FIFA 19
  3. Recenzja gry FIFA 19
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
FIFA 19

FIFA 19