Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2018, 13:33

autor: Chi-Fi

FIFA 19 FUT – karty Ultimate Scream z okazji Halloween

Halloween zbliża się wielkimi krokami, co jak zwykle daje twórcom gier doskonałą okazję do tworzenia specjalnych wydarzeń - w tym EA Sports. Jednym z nich jest unikalny zestaw kart FUT w grze FIFA 19, zawierający graczy, od których włosy stają dęba.

Strach się bać - FIFA 19 FUT – karty Ultimate Scream z okazji Halloween - wiadomość - 2018-10-19
Strach się bać

FIFA Ultimate Scream powraca do tegorocznej edycji symulatora piłki kopanej. Nowe karty oferują zawodników z tymczasowymi bonusami do statystyk. Tym razem w składzie pojawili się zawodnicy siejący prawdziwy postrach na boisku.

Wśród wyróżnionych graczy znaleźli się m.in. Diego Costa, napastnik Atletico Madryt, który niejednokrotnie potwierdził, że nie boi się wchodzić w ostre starcia z obrońcami przeciwnika. Z ogólną średnią punktową wynoszącą 86 stanowi naprawdę łakomy kąsek. Warto przyjrzeć się także Mario Mandžukiciowi, napastnikowi Juventusu, który podobnie jak Diego Costa uwielbia fizyczne starcia w polu karnym rywala. Jego karta Ultimate Scream dostała naprawdę duże wzmocnienie do szybkości (90), dzięki czemu każdy, kto będzie miał ją w swoim składzie, dostanie zawodnika równie silnego co nieuchwytnego dla obrońców. Skoro o obrońcach mowa, to na wyróżnienie zasłużył również portugalski defensor Pepe, prawdziwy boiskowy postrach, zawodnik o wybuchowym temperamencie i wyjątkowo walecznej postawie. Nie jest już może tak szybki, jak kiedyś, ale rekompensuje to dodatkowym bonusem do siły i zdolności defensywnych (obydwie statystyki na poziomie 90).

Podstawowa jedenastka Ultimate Scream

 1. Sergio Busquets (wartość ogólna: 89)
 2. Marco Veratti (wartość ogólna: 87)
 3. Diego Costa (wartość ogólna: 86)
 4. Pepe (wartość ogólna: 86)
 5. Mario Mandžukić (wartość ogólna: 85)
 6. Bas Dost (wartość ogólna: 84)
 7. Mario Balotelli (wartość ogólna: 84)
 8. Emil Forsberg (wartość ogólna: 83)
 9. Xherdan Shaqiri (wartość ogólna: 82)
 10. Hakan Calhanoglu (wartość ogólna: 81)
 11. Salomon Kalou (wartość ogólna: 80)

Ławka Rezerwowych Ultimate Scream

 1. Javier Mascherano (wartość ogólna: 80)
 2. Marouane Fellaini (wartość ogólna: 80)
 3. Rafinha (wartość ogólna: 78)
 4. Troy Deeney (wartość ogólna: 78)
 5. Martin Caceres (wartość ogólna: 78)
 6. Guillermo Ochoa (wartość ogólna: 77)
 7. Tyrone Mings (wartość ogólna: 75)
 8. Jason Denayer (wartość ogólna: 75)
 9. Omar Abdulrahman (wartość ogólna: 75)
 10. Ethan Ampadu (wartość ogólna: 75)

FIFA Ultimate Scream wystartowało dzisiaj i będzie najprawdopodobniej wydarzeniem ograniczonym czasowo. W FIF-ie 17 karty Ultimate Scream działały jedynie w trakcie weekendu Halloween, w części 18 bonusy zaś powracały cyklicznie w trakcie różnego rodzaju wydarzeń (pełnia księżyca, piątek trzynastego itp.). Nieznane są jeszcze szczegóły na temat tego, jak nowe bonusowe karty będą działać w najnowszej edycji FIF-y, można się jednak spodziewać, że autorzy postanowią rozszerzyć formułę znaną z poprzedniej części i cykliczne bonusy będą pojawiać się częściej.

EA Sports coraz chętniej podrzuca graczom okazjonalne karty. W środę pisaliśmy o nowej Drużynie Tygodnia, a także o karcie Zawodnika Miesiąca. W październiku został nim belgijski skrzydłowy Chelsea Eden Hazard. Do FUT-a powróciły również znane z poprzednich edycji gry karty Ikon, reprezentujące największe legendy piłki nożnej.

 1. Oficjalna strona gry FIFA 19