Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2018, 13:25

PUBG patch #23 – PM Skorpion, anulowany tryb Platoon i poprawki techniczne

PUBG Corp. zapowiedziało patch #23 do strzelanki Playerunknown's Battlegrounds. Zupełnych nowości jest niewiele i gwoździem programu został czechosłowacki pistolet maszynowy Skorpion. Poza nim liczyć można na sporo drobnych poprawek technicznych, ułatwiających życie graczom.

W trawie czai się Skorpion. - PUBG patch #23 – PM Skorpion, anulowany tryb Platoon i poprawki techniczne - wiadomość - 2018-10-19
W trawie czai się Skorpion.

Po prawie miesiącu od ostatniej aktualizacji firma PUBG Corp. postanowiła zapowiedzieć kolejną łatkę do strzelanki Playerunknown's Battlegrounds. Patch #23 wprowadza do gry odrobinę nowości, ale zajmuje się głównie drobnymi usprawnieniami interfejsu, łataniem błędów po ostatniej implementacji kodu i innymi porządkami. Jak zwykle łatka trafi najpierw na serwery testowe (dzisiaj), lecz twórcy nie podzielili się datą premiery na serwerach live.

Zacznijmy od ciekawej zmiany metagry – do meczów dodano pistolet maszynowy Skorpion. Jest on ewenementem w porównaniu do obecnych w grze PM-ów, bo zajmuje miejsce przeznaczone dla broni bocznej (gdzie zwykle umieścić można było tylko słabe pistolety i sytuacyjnego obrzyna). Jest też dość modularny, bo wyposażyć go można w celowniki optyczne, powiększyć magazynek (z 20 do 40 pocisków) oraz dopiąć różne chwyty czy kolbę drucianą.

Pojedyncze strzały ze Skorpiona nie zadają zbyt dużo obrażeń, ale jest on w stanie zasypać wroga kulami. Jego największym atutem pozostaje jednak zajmowane w ekwipunku miejsce. Dzięki niemu można wyposażyć się np. w snajperkę i dalekosiężny karabin i nadal mieć przy sobie coś do walki na bliski dystans.

Niestety, pozostałe nowości są zdecydowanie mniej imponujące. W menu głównym można teraz sprawdzić wpisy dotyczące ostatnich zmian, a przeźroczystość niebieskiej strefy zmniejszono, by jeszcze lepiej odróżnić ją można było z pewnej odległości. W różnych sytuacjach kontekstowych (np. przy celowaniu z pierwszej osoby) nad minimapą wyświetlają się teraz wszystkie możliwe akcje wraz z przypisanymi im przyciskami. Drobne zmiany zaszły też w działaniu menu kołowych oraz dynamicznym zmienianiu siatki przyrządów celowniczych. Do gier niestandardowych dodano zaś zasady War Mode: Conquest, czyli drużynowego DM 50 na 50 z odrodzeniami.

Klawiszologia po prawej stronie. Meh… - PUBG patch #23 – PM Skorpion, anulowany tryb Platoon i poprawki techniczne - wiadomość - 2018-10-19
Klawiszologia po prawej stronie. Meh…

W tym tygodniu planowano także podobny tryb czasowy Platoon, czyli walki 50 vs. 50 graczy w zasadach bez odrodzeń i ze standardowym niebieskim okręgiem. Niestety w chwili pisania tej wiadomości oficjalny „Pluton” został odwołany i nie powróci nawet w następnym tygodniu (coś musiało zdecydowanie pójść nie tak).

Poza tym naprawiono też sporo bugów, a autorzy już wcześniej odnieśli się do zasadniczych problemów związanych z całkowitą blokadą regionów i automatycznymi przydziałami do tychże. Podobno pierwsza poprawka hotfix hula już od tygodnia na serwerach live, a koreański zespół pracuje nad bardziej kompleksowym rozwiązaniem sprawy (choć w opisie łatki #23 nie pada ani jedno słowo o regionach i pingu).

  1. Oficjalna strona internetowa PUBG